5 основних рекомендацій для осіннього підживлення саду, які повинен знати кожен садівник.


Осіннє підживлення здійснюється в період з середини вересня до середини жовтня.

Зазвичай осінній догляд за садом є вирішальним етапом, оскільки він готує ваші рослини до холодної зимової пори та низьких температур. Щоб ваш сад залишався яскравим і здоровим до наступної весни, важливо знати, як правильно забезпечити його підживлення восени.

Коренева система живлення

Застосування поживних речовин поза кореневою системою є доцільним до середини вересня, коли молоді пагони ще активно розвиваються, зазначає "Світ рослин". Як тільки листя починає жовтіти, важливо переходити до внесення добрив безпосередньо в землю, щоб:

Добрива, не містять азоту

Сильні азотовмісні добрива не слід використовувати восени, оскільки вони сприяють розвитку нових пагонів. Ці нові відростки:

Восени саду необхідні суміші калію та фосфору. Саме ці добрива забезпечують потрібний вплив. Калій нормалізує водний баланс, підвищує морозостійкість, робить рослину витривалою та насичує плоди цукром, а фосфор посилює стійкість до хвороб, покращує імунітет, стимулює кореневу систему.

Деревна зола може слугувати альтернативою промисловим фосфорно-калійним добривам.

Час для підживлення.

Зазвичай осінні роботи, такі як санітарна обрізка та побілка, стартують приблизно через два тижні після завершення плодоношення. У цей період рух соків в рослинах зупиняється, що дозволяє без поспіху підготувати сад до зимового періоду. Це також ідеальний час для внесення добрив.

Осіннє підживлення здійснюється в період з середини вересня до середини жовтня.. Але якщо час був втрачений, то можна підживлювати сад і в листопаді. Головне, щоб погода дозволяла, земля не має бути промерзлою.

Попередній полив перед внесенням добрив

Рослини отримують користь від поживних речовин, якщо ті перебувають у розчиненому вигляді. Тому рясні осінні поливи необхідні для:

Мінеральні суміші слід вносити тільки на вологий ґрунт. Рослини особливо потребують водорозчинних добрив під час пізніх підживлень, які проводяться після середини жовтня.

Поєднання мінеральних і органічних добрив

Мінеральні добрива насичені корисними речовинами, які розроблені для максимального поглинання рослинами. В осінній час йдеться про калій, фосфор та супутні мікроелементи.

Органічні добрива містять живильні елементи, хоча їхній склад може бути не таким однорідним. Проте вони відіграють важливу роль у збільшенні товщини родючого шару. Їх споживають дощові черв'яки та ґрунтові бактерії, а неперероблені залишки повільно занурюються вглиб, притягуючи до себе мікроорганізми. Таким чином, корисні продукти їхньої діяльності накопичуються у додатковому шарі ґрунту.

Головні органічні добрива для осіннього сезону:

Related posts