"Зеленський прокоментував свою розмову з Трампом: 'Або Україна отримає ядерну зброю, або нам необхідно приєднатися до НАТО'." - Новини Весь Харьков
Президент України Володимир Зеленський під час бесіди з кандидатом у президенти США від Республіканської партії Дональдом Трампом акцентував на важливості отримання членства України в НАТО для забезпечення її обороноздатності.
Цю інформацію Володимир Зеленський озвучив під час пресконференції, що відбулася після засідання Європейської ради в Брюсселі, повідомляє видання Бабель.
Президент зазначив, що невиконані зобов'язання за Будапештським меморандумом, в якому Росія виступала гарантом, є яскравим прикладом. Згідно з цим угодою, Україна зобов'язалася відмовитися від ядерної зброї в обмін на гарантії своєї територіальної цілісності та суверенітету.
"Якщо Росія не дотрималася умов цього документа, незважаючи на те, що була його гарантом, то як можна покладатися на його силу і вірити іншим партнерам, які обіцяли захищати нашу територіальну цілісність та суверенітет?" - підкреслив він.
На його думку, як Будапештський меморандум виявився недієздатним, так і всі інші угоди між великими союзниками та Росією не приносять результатів.
"Хто з цих великих країн, усіх ядерних держав, хто з них постраждав? Усі? Ні, одна - Україна. Хто віддав ядерну зброю? Усі? Ні, одна - Україна. Хто сьогодні воює - Україна", - наголосив Зеленський.
Президент України підкреслив, що обговорював питання НАТО з Трампом і зазначив, що його країна повинна мати можливість захищати себе. Він додав, що без ядерної зброї єдиним варіантом залишається вступ до НАТО.
"Ми стикаємося з непростим вибором: який шлях обрати? Або Україна отримає ядерну зброю, що стане для нас гарантією безпеки, або ж нам потрібно знайти надійний альянс. На сьогоднішній день, крім НАТО, ми не маємо інших ефективних партнерів. Країни НАТО не перебувають у війні, вони не воюють, і їхні громадяни в цілості," - наголосив Зеленський.
Він додав, що саме тому Україна хоче потрапити до Північноатлантичного альянсу: "Тому ми обираємо НАТО, а не ядерну зброю. Я вважаю, що цього разу Дональд Трамп мене почув. Він сказав: "У вас справедливі аргументи".
План перемоги
Сьогодні, 17 жовтня, президент України Володимир Зеленський звернувся до Європейської ради в Брюсселі, де виклав союзникам стратегію для досягнення перемоги. Він зазначив, що спілкування з представниками Євросоюзу виявилося "надзвичайно ефективним".
"Ми провели надзвичайно продуктивну дискусію з усіма представниками Європейського Союзу, де 18 колег висловили свої думки щодо нашого плану перемоги. Я щиро вдячний за можливість мати конфіденційну частину бесіди з нашими союзниками. Після нашої відвертої розмови більшість з тих, хто виступав, висловили повну підтримку нашому плану. Мене радує, що вони отримали від мене важливу інформацію, і я з нетерпінням чекаю продовження роботи нашої команди", -- зазначив Зеленський.
Він зазначив, що раніше розпочав переговори з кількома союзниками стосовно окремих аспектів плану досягнення перемоги, оскільки від їхньої підтримки залежить надання Україні певних елементів, які містяться у закритому додатку. Це, в основному, стосується дальньобійної артилерії. Зеленський підкреслив, що отримав "дуже позитивні сигнали".
15 жовтня президент Зеленський вперше відкрито і докладно озвучив свій план досягнення перемоги, виступаючи перед українськими парламентарями у Верховній Раді. Цей план складається з п'яти ключових аспектів. Чотири з них призначені для виконання під час війни, тоді як останній пункт стосується періоду після завершення конфлікту.