Американці індійського походження переосмислюють свої політичні уподобання напередодні виборів.
На нещодавньому святкуванні Дівалі в Денвері програміст Саліл Гаонкар запитав своїх друзів індійського походження, за кого вони мають намір голосувати на прийдешніх виборах: за Дональда Трампа чи Камалу Гарріс. Його здивувала відповідь — приблизно 45 професіоналів та підприємців, які в 2020 році в основному підтримали Джо Байдена, цього разу, хоч і з незначною перевагою, віддали свої голоси на користь Дональда Трампа.
"Я був вражений, - поділився Гаонкар, прогресивний демократ, який підтримує Гарріс. - Хоча більшість з них раніше віддали свої голоси за Байдена, зараз ми спостерігаємо істотний зсув, і це стало для мене великим сюрпризом."
Одне опитування за вечерею не є тенденцією, але досвід Гаонкара, здається, відображає ширшу картину по всій країні. Американці індійського походження, які протягом тривалого часу були надійним виборчим блоком Демократичної партії, виявляють ознаки зміни прихильності.
Згідно з недавнім опитуванням Фонду Карнегі, оприлюдненим цього тижня, кількість американців індійського походження, які ідентифікують себе як демократи, знизилася до 47% порівняно з 56% у 2020 році. Незважаючи на свої індійські корені, Камала Гарріс отримала лише 60% підтримки від цієї спільноти, яка раніше на виборах 2020 року віддала майже 70% своїх голосів Джо Байдену. Водночас підтримка Дональда Трампа зросла до 31% з 22%.
Опитування демонструє похибку в межах ±3,7%. Незважаючи на те, що інші дослідження вказують на вищу підтримку Гарріса серед американців південноазійського походження, зміна їхньої лояльності є суттєвою, зазначає Мілан Вайшнав, директор програми Південної Азії у Фонді Карнегі та один із авторів цього дослідження.
"Ми бачимо певні ознаки більшого зсуву, руху або прийняття цієї Республіканської партії на чолі з Трампом, і це було для нас великим сюрпризом", -- сказав Вайшнав в інтерв'ю Голосу Америки минулої п'ятниці.
Переорієнтація вправо стосується не лише американців індійського походження. У останні роки республіканська партія здобула підтримку серед латиноамериканських, афроамериканських, арабських та мусульманських виборців, які раніше вважалися стабільними голосами для демократів.
Опитування демонструють напружену конкуренцію між Гарріс і Трампом, і поки що невідомо, чи зможуть ці зміни повернути колишнього президента до Білого дому. Проте результати цих опитувань ставлять під сумнів одне з усталених переконань в американській політиці: що спільноти меншин та іммігрантів обов'язково підтримують демократів, зазначив Вайшнав під час онлайн-презентації в четвер.
"Існувала думка, що демографічні зміни визначають майбутнє, і що Демократична партія, яка традиційно підтримується етнічними та расовими меншинами, а також багатьма іммігрантськими громадами, зможе забезпечити собі стабільну перемогу на виборах завдяки зростанню чисельності цих груп", зазначає він. "Проте існує безліч свідчень, що це не відповідає дійсності. Наше дослідження є одним із таких доказів."
Більше ніж 5 мільйонів людей індійського походження в США важко віднести до якоїсь однієї категорії. Більшість з них сповідують індуїзм, проте серед них можна зустріти також мусульман, сикхів, християн та представників інших релігійних напрямків. Хоча багато індійських американців мають консервативні погляди, існує чимало тих, хто підтримує більш прогресивні ідеї.
На цих виборах їх хвилюють ті самі питання, які непокоять інших американців: інфляція, аборти, робочі місця та імміграція. А от відносини між США та Індією майже не є фактором.
"Вони голосують у манері, притаманній американцям, оскільки самі є американцями", – зазначила під час презентації Сумітра Бадрінатан, професорка Американського університету та одна з трьох авторок звіту.
Опитування Карнегі показало, що індіанська спадщина Гарріс не допомогла їй перевищити показники Байдена в 2020 році. Крім того, зсув політичних вподобань праворуч, за даними опитування, відбувається у цій громаді серед чоловіків до 40 років, а не серед першого покоління іммігрантів, які вважаються більш "традиційними".
"У демократів немає проблем із чоловіками старшого покоління, -- каже Вайшнав. -- У них проблеми з чоловіками до 40 років".
За даними Pew Research, близько двох третин американців індійського походження є іммігрантами. Багато з них політично розділені за поколінням.
"Особи, що приїхали в 1990 році або пізніше, мають схильність до підтримки Трампа, тоді як представники покоління мого батька, як правило, є прихильниками демократів," — зазначає юристка з Мічигану Ангана Шах.
Багато нещодавно прибулих американців індійського походження головною проблемою називають нелегальну імміграцію. Гаонкар сказав, що його друзі, які раніше підтримували Байдена, називають незаконний перетин кордону основною причиною свого переходу на бік Трампа.
"Індійці відчувають обурення щодо нелегальної імміграції, яка значно зросла під час президентства Байдена, -- зазначає Гаонкар. -- Ми усвідомлюємо, які труднощі довелося подолати, щоб легально в'їхати і залишитися в цій країні, і спостерігати, як інші потрапляють сюди без зусиль, вважаємо несправедливим."
Ці настрої є характерними для іммігрантів першого покоління. Процес отримання громадянства для Дхармендри Джайсвала затягнувся на майже два десятиліття. Під час своїх перших виборів у 2020 році він віддав голос за Байдена, але нині висловлює підтримку Трампу.
"Люди в гніві, - зазначив він. - Нелегальні іммігранти користуються освітою та медичними послугами, фінансованими нашими податками."
Індійці становлять третю за чисельністю групу нелегальних іммігрантів у США, втім Джайсвал каже: "нелегальний іммігрант є нелегальним іммігрантом".
Сухаг Шукла, один із засновників Hindu American Foundation, зазначає, що негативна реакція на нелегальну імміграцію є цілком виправданою. Значна кількість справ, пов'язаних з імміграцією, призводить до того, що багатьом індійським іммігрантам доводиться чекати від 10 до 20 років на отримання грін-карти та громадянства.
"Люди не повинні залишатися в невизначеності протягом 20 років, однак, на жаль, саме такою є реальність імміграційної системи, з якою ми стикаємося сьогодні. Багато з нас, як і багато інших американців, висловлюють думку про необхідність зміцнення кордонів," – зазначив Шукла в інтерв'ю для Голосу Америки цього тижня.
Гарріс, що отримала негативні відгуки через свою помірковану позицію щодо нелегальної імміграції, зазначає, що завдяки новим політичним ініціативам адміністрації Байдена спостерігається зменшення випадків незаконного перетворення кордону. У відповідь, Трамп заявив про намір реалізувати "наймасштабнішу депортаційну кампанію в історії США".
Кампанія Гарріса, що розпочалася в липні, зацікавила багатьох прогресивних представників індійської діаспори, залучивши тисячі волонтерів. Проте, результати опитування Карнегі вказують на те, що менше ніж 10% її підтримувачів індійського походження були спонуковані її південноазійським походженням.
Паллаві Гуха, професорка Тоусонського університету та американка індійського походження, зазначає, що значна частина її громади "переглядає свої погляди на політику ідентичності".
"Ті, хто є прихильниками віцепрезидентки Гарріс, роблять це через її політичні погляди," -- зазначила Гуха в інтерв'ю для Голосу Америки в четвер.
Опитування виборців південно-азійського походження, проведене політичною групою Indian American Impact Fund, показало, що Гарріс випереджає Трампа з 68% голосів проти 20% у штатах, які не мають сталих політичних вподобань - Аризоні, Джорджії, Мічигані, Північній Кароліні та Пенсильванії.
З понад 400 000 виборців південноазійського походження, які можуть голосувати в цих штатах, спільнота здатна суттєво вплинути на вибори, які, ймовірно, виявляться надзвичайно напруженими, зазначила група у своєму повідомленні минулого місяця.
Проте не всі поділяють цей ентузіазм. Рупал Шах, працівник некомерційної організації з Атланти та онук іммігрантів, який волонтерить в IAI, помічає існування поколіннєвого розриву.
"Я представник другого покоління, і я вважаю, що моє покоління людей дуже, дуже підтримує Камалу, готове голосувати за неї, радіє їй, -- сказав Шах. -- І коли ви розмовляєте з моїми батьками чи батьками загалом, ви відчуваєте хвилювання та нервозність".
"Їхні фіскальні проблеми завжди є пріоритетом, але також є багато збудження щодо Камали, того, кого вона представляє і як вона представляє нашу спільноту", -- сказав Шах.
Голос Америки намагався отримати коментарі від виборчих штабів Трампа та Гарріс, проте залишився без відповіді.