Берлін виділяє додаткові 50 мільйонів євро на медичну допомогу українцям у Німеччині.
З моменту початку війни Росії проти України у медичних закладах Німеччини отримали лікування 1173 тяжкопоранені українські військовослужбовці та цивільні особи.
Українці, які зазнали шкоди через агресивні дії Росії, і надалі отримуватимуть допомогу та медичну підтримку в Німеччині. Як повідомляє уряд Федеративної Республіки Німеччина, у середу, 18 вересня, було ухвалено рішення виділити додаткові 50 мільйонів євро для цих цілей.
З початку військового конфлікту між Росією та Україною в лютому 2022 року в медичних закладах Німеччини отримали лікування 1 173 серйозно поранених українських військових і цивільних осіб, повідомила міністерка внутрішніх справ Ненсі Фезер. "Ця підтримка є невід'ємною частиною нашого гуманітарного зобов'язання, і ми продовжимо надавати її всіма можливими способами," - підкреслила вона.
У майбутньому уряд хоче спростити процедури як для постраждалих з України, так і для лікарень у ФРН та місцевої влади. Наприклад, витрати на стаціонарне лікування поранених на війні оброблятимуться і оплачуватимуться без бюрократичних процедур Федеральною службою управління. Інші країни ЄС також приймають тяжкопоранених і тяжкохворих людей з України і надають їм медичну допомогу.
Читайте також: "Мамо, сирена сповіщає про повітряну небезпеку!" Як у Німеччині надають медичну допомогу дітям з "Охматдиту".
З початку повномасштабної агресії Російської Федерації в Україні було пошкоджено 1 657 медичних установ, з яких 221 знищено повністю, як повідомило Міністерство охорони здоров'я України. Найбільше постраждали медичні заклади в Харківській, Донецькій, Миколаївській, Київській, Чернігівській, Дніпропетровській, Херсонській та Запорізькій областях через інтенсивні обстріли та бомбардування.
У цьому контексті відомство підкреслює, що не має даних щодо обставин на тимчасово захоплених територіях. Серед закладів, які зазнали пошкоджень або знищення, вже повністю відновлено 353 об'єкти, а 533 – відремонтовано частково, повідомили в Міністерстві охорони здоров'я.
З початку військового конфлікту російські війська завдали шкоди 202 автомобілям швидкої допомоги, знищили 261 та захопили 125.