На узбережжі Чилі дослідники виявили "літаючого спагетті-монстра": які унікальні характеристики має ця істота?
Зазвичай "спагетті-монстри" мають хижий характер.
Дослідники представили зображення "літаючого спагетті-монстра", який рухає своїми численними щупальцями на глибині приблизно 665 метрів під водою, неподалік від підводної гори у прибережній зоні Чилі, повідомляє Live Science.
Дослідникам вдалося отримати ці унікальні кадри завдяки безпілотному апарату, встановленому на дослідницькому кораблі Falkor, який здійснював експедицію поблизу раніше не дослідженої підводної гори на хребті Наска, що розташований у південно-східній частині Тихого океану. На відеозапису можна розглянути "монстра-спагетті" в деталях, який демонструє свої рожеві щупальця, схожі на сосиски, а також інші ниткоподібні відростки.
"Підводні хребти, розташовані в південно-східному регіоні Тихого океану, відзначаються вражаючим різноманіттям живих організмів," - підкреслив морський біолог та науковий директор програми Ocean Census, яка спрямована на прискорення процесу виявлення нових морських видів, Алекс Девід Роджерс, який брав участь у цьому відкритті.
У виданні пояснили, що "літаючі спагетті-монстри" - це колоніальні організми, які складаються з тисяч багатоклітинних "зооїдів", кожен з яких виконує конкретну функцію, до прикладу, розмноження або травлення. Зазвичай "спагетті-монстри" хижі та живуть на глибині від 1000 до 3000 метрів. Також вони можуть виростати до одного метра у довжину.
Роджерс зазначив, що це дослідження "значно розширить наше уявлення про поширення дивовижних форм життя на цих підводних горах, включаючи ті, які досі не були зафіксовані на картах і залишалися невидимими для людського ока".
Під час нещодавнього занурення дослідники вперше за всю історію змогли зафіксувати живого кальмара Promachoteuthis. Цей вид невеличких кальмарів, що відрізняються слабкою мускулатурою, раніше був відомий науковцям лише завдяки мертвим особинам.
Як повідомляє УНІАН, науковці з Міссісіпі виявили новий вид ос, які відкладають свої яйця в живих мух, що дозволяє їх потомству виходити з тіла жертви. За інформацією, самки цього нового міжвидового паразита, названого syntretus perlmani, здійснюють розмноження, проникаючи своїм яйцекладом у черевце плодової мушки для відкладання яєць.
Також було повідомлено, що в Австралії виявили предка вимерлого тасманійського тигра. За інформацією вчених, нещодавно відкриті види вважаються "безсумнівно, найдавнішими представниками" тасманійського тигра і існували на австралійському континенті 23-25 мільйонів років тому.