Боррель виступив із закликом розпочати розслідування щодо порушень, що сталися під час виборів у Грузії.


Головний дипломат Європейського Союзу з питань зовнішніх справ та безпекової політики Жозеп Боррель підкреслив, що ситуація в Грузії після парламентських виборів 26 жовтня викликає значні занепокоєння, і закликав до проведення розслідування можливих порушень.

Цю інформацію містить його заява, повідомляє Укрінформ.

Боррель підкреслив, що міжнародні спостерігачі повідомляли про порушення під час виборчої кампанії, а також у день голосування. Вони також не визнали вибори вільними та чесними.

Верховний представник ЄС також закликав провести прозоре розслідування.

"Грузинська центральна виборча комісія разом з відповідними державними установами зобов'язані провести розслідування фактів порушень, тиску та залякування виборців, які негативно вплинули на довіру громадськості до виборчого процесу, як це зазначили спостерігачі. Такі випадки мають бути розглянуті оперативно, відкрито та незалежно", - йдеться у заяві.

Дипломат нагадав, що Грузія є країною-кандидатом на вступ до ЄС, і тому "повинна продемонструвати свою відданість європейським цінностям, починаючи з повної прозорості виборчого процесу".

"Я звернувся до Комітету з питань політики та безпеки з проханням терміново зібратися сьогодні для обговорення складної ситуації в Грузії. Окрім того, я вніс це питання до порядку денного Ради ЄС у закордонних справах на листопад," - підкреслив він.

Високий представник ЄС у справах зовнішньої політики і безпеки підкреслив, що "грузинський народ уже кілька місяців виявляє свою відданість демократичним принципам та бажанню інтегрувати свою країну в європейське співтовариство".

"Громадяни мають право на зрозумілість стосовно виборчого процесу та впевненість у законності нового уряду. Важливо, щоб протести та реакція на них з боку влади залишалися в межах мирного діалогу. Потрібно запобігти відступу демократії в країні та забезпечити підтримуюче середовище для ЗМІ, громадянського суспільства та опозиційних сил, які є основою плюралістичного, демократичного суспільства", - зазначив Боррель.

Як повідомлялося Укрінформом, міжнародні спостерігачі вказали на випадки тиску та залякування під час парламентських виборів у Грузії, що відбулися 26 жовтня. За даними Центральної виборчої комісії, проросійська партія "Грузинська мрія" здобула перемогу. Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі відмовилася визнати результати виборів, які вона охарактеризувала як "повністю сфальсифіковані".

Опозиційні політичні сили в Грузії також відмовляються визнати результати парламентських виборів.

Зокрема Сполучені Штати вважають, що правляча партія Грузії зловживала держресурсами, купляла голоси та залякувала виборців під час останніх голосувань, щоби сфальсифікувати вибори та закликають провести розслідування всіх порушень.

Центральна виборча комісія Грузії оголосила 29 жовтня про намір провести повторний підрахунок голосів на п'яти виборчих дільницях у всіх виборчих округах для верифікації отриманих результатів.

Related posts