Це може стати можливістю для вирішення проблем, які залишались нерозглянутими протягом чотирьох років, - зазначив Єлісєєв, коментуючи політичні зміни в Сполучених Штатах.
Він зазначив, що під час попереднього терміну presidency Трампа відбулося багато позитивних змін.
Обрання Дональда Трампа на пост президента США слід розглядати як шанс вирішити питання, які українська адміністрація не змогла узгодити із Бідим домом впродовж чотирьох попередніх років, заявив у коментарі ZN.UA надзвичайний та повноважний посол України, голова ГО "Центр нових рішень" Костянтин Єлісєєв.
Він підкреслив, що саме в період роботи адміністрації Дональда Трампа під час його попереднього терміну Україна вперше отримала від Сполучених Штатів летальну зброю, зокрема "Джавеліни". Крім того, Трамп активно взаємодіяв з Києвом у контексті "Північного потоку 2" та запровадив жорсткі санкції проти компаній, залучених до цього політичного проекту.
"На жаль, варто зазначити, що адміністрація Байдена згодом вирішила пом'якшити ці санкції. Однак не слід забувати, що саме під час правління Трампа ми змогли захистити свою територіальну цілісність завдяки декларації Помпео", - підкреслив дипломат.
Крім того, Трамп і його команда активно сприяли Україні в отриманні Томосу та підтримці Православної церкви України. Як зазначає Єлісєєв, важливо не забувати про це, оскільки релігійний аспект зіграє значну роль у майбутніх взаєминах з Трампом, його адміністрацією та Конгресом.
Дипломат наголосив на важливості того, щоб незалежно від того, хто займатиме президентську посаду в Білому домі, Україні необхідно забезпечити підтримку обох основних політичних сил США, оскільки саме на цьому завжди ґрунтувались відносини між країнами.
"Потрібно активно відновлювати та зміцнювати двопартійну підтримку з новим складом Конгресу, адже від його рішень залежить чимало важливих питань. Цей аспект має велике значення, і про нього не слід забувати", - підкреслив експерт.
Нагадуємо, що паралельно з президентськими виборами в США проходили й вибори до Конгресу, за результатами яких Республіканська партія отримала більшість як у Палаті представників, так і в Сенаті.