Центральний банк Росії встановив новий рекорд, підвищивши основну процентну ставку у відповідь на зростаючий рівень інфляції.


Додаткові витрати з державного бюджету та відповідне збільшення дефіциту федерального бюджету в 2024 році сприятимуть інфляційним процесам, зазначили в Центральному банку Росії.

Центральний банк Російської Федерації здійснив різке підвищення ключової процентної ставки на 200 базисних пунктів, встановивши її на рівні 21% річних. Це є найвищим значенням з лютого 2003 року. Відповідну інформацію регулятор оприлюднив у п’ятницю, 25 жовтня.

Повідомляється, що рішення було ухвалене на тлі суттєвого зростання інфляції, яке перевищило прогнозовані показники. У вересні рівень інфляції в Росії, з урахуванням сезонних коригувань, зріс до 9,8% в річному вимірі, порівняно з 7,5% у серпні.

"Продовжують збільшуватися інфляційні очікування. Зростання внутрішнього попиту значно випереджає можливості розширення пропозиції товарів і послуг. Додаткові бюджетні витрати і пов'язане з цим розширення дефіциту федерального бюджету в 2024 році мають проінфляційні ефекти", - йдеться у повідомленні.

Російський регулятор вважає, що потрібно і далі посилювати грошово-кредитну політики, щоб забезпечити повернення інфляції до поставленої мети та знизити інфляційні очікування. Також допускається можливість підвищення ключової ставки на найближчому засіданні.

Водночас у Центральному банку Росії очікують, що в 2025 році річний рівень інфляції зменшиться до 4,5-5,0%, а в 2026 році - до 4,0%.

На таких новинах ринок акцій РФ розгорнувся вниз. Індекс МосБіржі впав до 2666 (-1,91) після ранкового зростання вище 2730 пунктів. Індекс РТС склав 869 пунктів (-1,83%). Ціни більшості "блакитних фішок" на Мосбіржі знизилися в межах 2,9%.

Недавні повідомлення в ЗМІ вказують на те, що російські урядовці готуються до можливого зниження національної валюти нижче важливої психологічної межі — 100 рублів за долар. Це явище може виявитися вигідним для державного бюджету в контексті запланованого збільшення витрат у наступному році.

Цього тижня з’явилася інформація про те, що Державна дума РФ терміново виділила додаткові 1,5 трильйона рублів для фінансування військових дій в Україні.

Облікова ставка є показником вартості грошей в економічній системі. На основі цієї ставки Національний банк України надає фінансові ресурси комерційним банкам, які потім використовують ці кошти для кредитування фізичних та юридичних осіб. Таким чином, облікова ставка безпосередньо впливає на ціну кредитів. Збільшення облікової ставки свідчить про підвищення інфляційних процесів та уповільнення економічного розвитку в країні.

Related posts