Часник як засіб боротьби з грипом та гірчичні компреси на ногах: у Міністерстві охорони здоров'я спростували поширені міфи про альтернативну медицину.
Деякі популярні засоби народної медицини від грипу та застуди не лише неефективні, але й можуть бути шкідливими. Про це повідомили в Міністерстві охорони здоров'я України.
- Ароматерапія часником
Немає доказів того, що часник має противірусні властивості й допомагає вилікуватись від грипу чи запобігти захворюванню. Водночас його надмірне вживання може викликати розлади шлунково-кишкового тракту, а інтенсивна часникова ароматерапія може спровокувати кашель і спазм бронхів.
- Вітамін C
Ніякі дослідження не підтвердили, що цей вітамін є дієвим у боротьбі з грипом. Водночас, надмірне споживання вітаміну С може призвести до виникнення алергічних реакцій і утворення каменів у нирках, особливо в умовах зневоднення, яке може виникнути під час лихоманки.
- Гірчиця у шкарпетки та гірчичники
Тепловий ефект гірчичників і гірчичного порошку здатен викликати значне підвищення температури тіла. Окрім цього, ці процедури можуть спричинити опіки шкіри, подразнення дихальних шляхів, а також алергічні реакції і бронхоспазми.
- Дихання парою від гарячої картоплі
Подібна процедура здатна спричинити опіки дихальних шляхів, а також слизових оболонок носа і рота, і навіть викликати опіки шкіри, особливо у дітей.
- Полоскання розчином солі, соди та йоду
Сіль і сода дійсно володіють антисептичними властивостями, хоча їх ефективність є досить обмеженою. Використання концентрованого сольового розчину, особливо з додаванням йоду, може призвести до ушкодження слизових оболонок.
"Для лікування застуди та грипу вибирайте сучасні та безпечні лікарські засоби! Але спершу проконсультуйтеся зі своїм лікарем. Завдяки сервісу е-рецептів для пацієнтів це максимально зручно", -- повідомили в МОЗ України.