Як підготувати піони до осені: поради від досвідчених садівників
Під час сезону цвітіння піонів сад набуває особливого шарму, проте для того, щоб ці квіти радували вас щороку, важливо забезпечити їм належне підживлення.
Дізнайтеся про все, що вам потрібно знати про підживлення піонів і чи варто їх удобрювати восени, перед зимовими морозами.
Піони особливо залежать від хорошого запасу поживних речовин у фазі росту, тому що в холодну пору року багато видів цієї красивої квітки зимують під землею у вигляді кореневища.
Саме там зберігаються всі поживні речовини, необхідні для нових пагонів навесні. Якщо піони не було достатньо удобрено попереднього року, цей дефіцит відбивається на запасі поживних речовин у кореневищах.
З моментом пробудження бруньок у піонів після зимового відпочинку важливо розпочати підживлення. Адже в новому році рослини потребують належного харчування для здорового росту.
Останнє підживлення піонів здійснюється в липні чи серпні, перед тим як ці рослини востаннє порадують вас своїми квітами, прощаючись з літом. Після цього важливо утриматися від підгодівлі, оскільки нові пагони не встигнуть зміцніти до морозів.
Азот (N) має бути в обмежених обсягах, оскільки надмірне його використання може викликати ненормальний ріст піонів.
Фосфор (P) відіграє важливу роль у процесі формування квітів, що надає піонам їх унікальне значення в вашому саду. Саме тому для їх успішного росту необхідно забезпечити максимальну його кількість.
Калій (K) регулює водний баланс, але однаково відповідає за зростання коренів і морозостійкість піонів . Тому він має бути другим за кількісним співвідношенням.
Для більшості піонів слід уникати мінеральних добрив, оскільки при такому типі добрив виникає надлишок поживних речовин, що швидко пригнічує рослину.
Ви ризикуєте знищити свої троянди: що категорично не слід саджати поруч із цими рослинами.
Як правильно виростити хрумкі та солодкі огірки в бочці: покрокова інструкція.