Кількість вироків за ухилення від військової служби зросла в декілька разів: юристи поділилися сумними історіями цих осіб.


За інформацією правозахисників, незважаючи на те, що число осіб, засуджених за ухилення від військової служби, збільшується, наслідки судимості, як видається, можуть суттєво вплинути на їхнє майбутнє.

В Україні зросла кількість осіб, засуджених судами до реальних термінів ув'язнення за ухилення від служби. За даними юристів, в Україні суди все частіше карають в'язницею порушників мобілізаційного законодавства.

Адвокат Роман Сімутін повідомив, що кількість засуджень за ухилення від військової служби суттєво зросла. Зазвичай, суди накладають на порушників мобілізаційних норм покарання у вигляді трирічного ув'язнення. Фахівці в галузі права підкреслюють, що така судимість може стати серйозною перепоною для осіб, які вже відбули покарання, навіть після його завершення.

"Взагалі людина з судимістю не зможе влаштуватися на будь-яку державну службу. Як показує аналіз ситуації, якщо раніше суди давали у 10%-15% реальні строки покарання, то зараз 50%-60%. Тобто в рази збільшилась частка людей, які отримують реальні терміни покарання", - каже Сімутін.

За інформацією правозахисників, незважаючи на те, що число осіб, засуджених за ухилення від військової служби, збільшується, наслідки судимості, як видається, можуть суттєво вплинути на їхнє майбутнє.

Адвокат Катерина Аніщенко підкреслює, що особи з судимістю зіткнуться з труднощами при спробі зайняти посади на державній службі або в правоохоронних структурах, а також у секторах, що мають відношення до державної таємниці. Державні установи та правоохоронні органи проводять ґрунтовну перевірку кандидатів, враховуючи навіть інформацію про їх родину. У приватному секторі ситуація є більш ліберальною, і шанси на працевлаштування залежать від рішення конкретних роботодавців.

Адвокат Андрій Межирицький зазначає, що для влаштування на державну службу важливо надати документ, який підтверджує відсутність судимості, що видається на момент запиту. При прийомі на посади в такі організації, як Державне бюро розслідувань (ДБР), Національне антикорупційне бюро (НАБУ) та інші правоохоронні установи, здійснюється ретельна перевірка, і наявність судимостей може суттєво ускладнити процес працевлаштування.

Нагадаємо, українців карають штрафами за псування майна у будинку.

Як повідомляла Politeka, нардепи вигадали новий штраф для українців.

Related posts