Чому нам так терміново потрібен цей український фільм про кохання і всесвіт? Однак, доведеться потерпіти.
Українська комедія про космос. Яке тут чекати?
Це варто переглянути без зволікань! Але, як відомо, не всім випадає удача. Сьогодні пощастило відвідувачам міжнародного кінофестивалю в Торонто, на якому був представлений фільм "Ти - космос". Ця стрічка увійшла до програми Discovery, яка зосереджена на дебютних повнометражних роботах.
Режисер Павло Остріков має славу одного з найбільш талановитих українських авторів комедій. Це він довів своїм коротким метром - я вам покажу кілька з них і ви переконаєтеся.
Отже, кінематографічна спільнота з нетерпінням очікувала на його перший повнометражний фільм, і нарешті він готовий до виходу. Цей проект розроблявся протягом семи років, і його сюжет дійсно вартий усіх цих зусиль:
Фільм "Ти - космос" розповідає про українського далекобійника Андрія Мельника, який після катастрофи на Землі стає єдиною людиною у всесвіті, поки не отримує сигнал від француженки Катрін. У центрі цієї оповіді лежить глибока самотність та прагнення знайти когось, кому ми можемо бути потрібні. Навіть якщо для цього доведеться подорожувати крізь всю галактику. Ці вічні теми завжди залишатимуться актуальними, особливо в складні часи.
Поряд із показом у Торонто, творці нарешті презентували тизер. Уявляю, як "Ти - космос" з'явиться в кінотеатрах, і відразу ж розгорнеться бурхливе обговорення, яке порівнюватиме його з "Космічною одіссеєю 2001" Стенлі Кубрика. Весь фільм, напевно, заполонить соціальні мережі, перетворивши їх на арену для кінокритиків.
Андрія, далекобійника, зіграв актор і військовослужбовець Володимир Кравчук. У його команді працює робот-партнер з штучним інтелектом на ім'я Максим, якого озвучив актор дубляжу та військовий Леонід Попадько. Крім того, співпродюсер фільму Володимир Яценко також служить у збройних силах. Інша продюсерка, його дружина Анна Яценко, займається вихованням їхніх маленьких дітей.
І це ще не все, адже монтажер Іван Банніков оберігає нас не лише на "культурному фронті" та в "кіношних окопах".
Хочеться також сказати про оператора - Микиту Кузьменка. Бо його ім'я вже автоматично означає, що візуал буде бомбічним. Вибачте, не можу втриматися від оцих всіх дифрамбів. Просто фільми, які знімав Кузьменко, справді отримували купу дифірамбів саме за "картинку", наприклад "Жива ватра" чи "Памфір". А ще він знімає музичні відео разом із Таню Муіньо.
Микита Кузьменко, Володимир Яценко і Павло Остріков відвідали кінофестиваль у Торонто.
Думаю, цього всього вже достатньо, аби ви чекали на прокат "Ти - космосу" так само, як і я. Він запланований аж на весну. Переможців фестивалю у Торонто оголосять 15 вересня. Тримаємо схрещені пальці.
Але, ні, цього не досить. Я ж вам обіцяла показати інші фільми Павла Острікова. Так ось, в чому його фішка. Українська публіка часто жаліється, що комедії, які у нас знімають, завжди якісь тупуваті. Ок, продюсери хочуть комерційного успіху і у цьому нічого поганого немає. Проте хочеться і альтернативи, бо величезна цільова аудиторія лишається неохопленою.
Хотілося б, щоб комедії поєднували в собі популярність, зрозумілість, масовість, а також інтелектуальність та якісну режисуру. Наразі Антоніо Лукіч займає домінуючу позицію у цьому жанрі. Проте, і Аркадій Непиталюк, і Тоня Ноябрьова здатні створити чудову комедію. Таким чином, Павло Остріков має всі шанси здобути аналогічний статус. Наші фільми можуть стати не лише джерелом легкого сміху завдяки колоритним персонажам, але й спонукати до роздумів, надихати та залишати приємне післясмак.
Короткометражні фільми Острікова не лише викликають усмішку, але й наповнені добротою. Режисер жартує над своїми персонажами, проте робить це з щирою любов'ю та співчуттям. Кожен герой чи героїня стикається з певними труднощами, а іноді навіть з серйозними трагедіями. У деяких випадках їхнє життя зовсім не складається, що додає глибини їхнім історіям.
Тому глядачам водночас і смішно, і співчутливо. І це саме те, що нам зараз потрібно - позитивні емоції, які робитимуть нас більш душевними та чуйними, будуть підтримувати і розважати. Припускаю навіть, що робот Максим у "Ти - космосі" теж буде хорошим. На відміну від кубриківського HAL 900.
Щоб уникнути безпідставних заяв у своїй емоційній промові та надмірних похвал, пропоную вам кілька короткометражних фільмів Павла. Наприклад, "Випуск '97". У цій стрічці телемайстер Роман веде ізольоване життя, але одного дня на ринку зустрічає Люду — свою давню шкільну любов. І далі події розгортаються зовсім несподівано.
Або моє улюблене - "Голден лав", про сеанс швидких побачень у сільському клубі. Обіцяю - в кінці ви водночас посміхнетеся та розчулитеся. І отримаєте майстерклас, як можна показати мешканців села комічно, але не так, як це робила радянська та російська пропаганда.
Це "Одкровення". Пам'ятаю, як переглядала його на одному з фестивалів, і зал, переважно заповнений кінематографістами, вибухнув сміхом після слів героя: "*бане українське кіно! завжди все через жопу!".
Ну а ще Павло зовсім недавно став співрежисером серіалу "Перші дні", в якому різні автори розповідають історії про початок повномасштабного вторгнення. Остріков зняв епізод про бездомного чоловіка та його сина. "Перші дні" якісно відрізняється від більшості наших серіалів, тому теж раджу, якщо ще не дивилися. Він є на Netflix.