Чому кажани проникають у житлові приміщення: фахівці розкрили причини та надали поради, як позбутися небажаних гостей.
Якщо ви боїтесь кажанів - телефонуйте спеціалістам.
У службах порятунку тварин зростає кількість заявок на порятунок кажанів, які залітають до квартир. Як поводитися в таких ситуаціях - люди не знають, самі лякаються і тваринам шкодять.
Історії про кажанів і правила поведінки з ними - збирала кореспондентка ТСН Карина Вакарєва.
Віктор Дейсун — художник з Києва. Він дізнався про кажанів у своїй студії від охоронців. Сигналізація спрацювала через відвідувачів з крильцями.
"Входимо, і одразу стає так, ніби потрапили у фільм жахів. Навколо літає величезна кількість кажанів. Я одного з них зловив за допомогою цього полотна — він чіплявся за нього. Я струсив його за вікно, але він знову залетів назад," - ділиться враженнями художник Віктор Дейсун.
В кімнаті відкрилося вікно для свіжого повітря, і раптом через щілину влетіла ціла родина кажанів.
"Їх тут літало штук 150. Тож довелося звернутися по допомогу", - каже чоловік.
Волонтери київської команди з порятунку тварин зняли та опублікували відео в Інтернеті.
"Зараз триває сезон міграції. Це щорічний процес, коли молоді кажани покидають ліси. У медіа з’являється безліч заголовків на кшталт "кажани захопили місто" або "орда кажанів атакує", але це абсолютно невірні висловлювання. Насправді, це просто тварини, які заблукали у наших бетонних джунглях", - зазначає координаторка Українського центру реабілітації рукокрилих Альона Шуленко.
Відкриті вікна або покинуті будинки кажани можуть приймати за печери чи скелі, з яких їм важко вибратися. В Інтернеті можна знайти безліч рекомендацій, як позбутися небажаних гостей у квартирі. Однією з найпростішіх порад є дочекатися вечора. Вимкнувши світло в приміщенні, де перебувають кажани, і відкривши вікна, можна надати їм можливість вийти. Проте, як зауважують експерти, цей найзручніший метод не завжди працює.
"Вони видають звукові сигнали, коли відчувають стрес, і на ці звуки можуть реагувати інші кажани. Якщо залишити вікно відкритим на певний період, ймовірність того, що влетять нові кажани замість виходу старих, значно зростає", - зазначають фахівці.
Найкращий спосіб - помістити кажанів у спеціальні коробки. Під час цього процесу важливо використовувати міцні рукавиці, щоб уникнути укусів від летючих мишей. Випускати цих нічних створінь на свободу рекомендується під час заходу сонця. Якщо відчуваєте страх чи невпевненість, не соромтеся звернутися до професіоналів.
Попередити це можна поставивши москітну сітку або якщо це приміщення покинуте, то по можливості його перевіряти, не залишати відчинені вікна.