"Недорога анімація з Туреччини". Вчитель історії поділився своїми міркуваннями про виклики, які виникають у професії педагога в Україні.
Сучасні українські вчителі повинні викликати симпатію у учнів та їх батьків, подібно до того, як це робить недорога турецька анімація. На це звертає увагу історик Андрій Стецюк.
Окрім цього, освітяни не мають офіційного статусу, адже їхня діяльність включає не лише навчання дітей, а й виконання адміністративних завдань та виховну роботу. Про це в подкасті "Бульвар Шевченка" розповідав Стецюк.
"Вчитель сьогодні – це щось на зразок дешевої турецької анімації. Ми намагаємося сподобатися учням і бути приємними для батьків. Кожен вважає себе експертом у тому, як потрібно навчати чи лікувати. Стосовно статусу вчителя, то він насправді опустився нижче плінтуса, і це, безумовно, ганьба. Сучасний вчитель – це поліфункціональна особа, яка повинна виконувати безліч ролей, починаючи з непрозорих паперових звітів і закінчуючи вихованням молоді, для якої авторитети – це лише футболісти, нічого серйознішого", - зазначає Стецюк.
Він зазначає, що багато талановитих вчителів не витримують такого навантаження та йдуть з професії. Це призводить до дефіциту педагогів в Україні. Серед головних причин - фінансове становище. Крім того, працівники освіти нерідко потерпають від нарікань батьків.
"Сьогодні поширюються міфи про те, що вчителі постійно кричать і застосовують насильство, ніби це їхнє повсякденне заняття. Але це зовсім не відповідає дійсності. Це, скоріше, штучно створений образ, який не має під собою реальних підстав," - підкреслює представник освітньої сфери.
Він повідомляє, що вчителі не мають належного статусу та соціального забезпечення, і готові терпіти ситуацію, поки не відбудуться позитивні зміни. Однак педагогам слід усвідомити, що цей момент рано чи пізно настане. Стецюк підкреслив, що в інших країнах вчителі отримують зарплату, що стартує від 500 доларів (більше 20 тисяч гривень).
Раніше OBOZ.UA повідомляв, що викладач початкових класів вказала на основні виклики, з якими стикаються молоді вчителі в Україні.