Долю Кулеби було визначено ще в квітні, коли ЗМІ отримали інформацію про суперечності між Зеленським та міністром закордонних справ.
Тоді тиск з боку американського Державного департаменту перешкодив відставці міністра.
Напруга у взаєминах між президентом Володимиром Зеленським та міністром закордонних справ Дмитром Кулебою посилювалася з моменту початку широкомасштабного вторгнення.
Цю інформацію опублікувало видання The Economist у статті, що вийшла в середу, 4 вересня, і була присвячена змінам у складі українського уряду.
Як зазначає видання, 2019 року Зеленський витягнув "дипломата-ботана" з відносної невідомості, зробивши його спершу віцепрем'єр-міністром, а згодом - міністром закордонних справ. The Economist описує міністра як "гострого комунікатора в круглих окулярах - більше схожого на Гаррі Поттера, ніж на Джона Леннона, - у краватках від Вів'єн Вествуд".
"Кулеба має високу репутацію серед закордонних дипломатів. Проте, варто зазначити, що його тонка дипломатична діяльність не завжди гармоніювала з іноді різкою та емоційною промовою українського президента", - зазначає видання.
В адміністрації президента висловлювали незадоволення тим, що Кулеба ухилявся від виконання складних рутинних завдань.
"На думку одного з депутатів з президентської фракції, він просто захоплюється збором перемог і не завершив жодну справу," - висловився він про відставку дипломата.
На думку інсайдерів, пише видання, доля Кулеби була вирішена у квітні, коли Андрія Сибігу, який має замінити його, перевели з ОП на посаду заступника міністра.
"За інформацією кількох джерел, які мають зв'язки з президентом, тиск з боку Державного департаменту США, ймовірно, став на заваді відставці міністра. Одне з джерел зазначило, що в даний момент у США проходить виборча кампанія, і акцент зосереджений на інших проблемах", - пишуть журналісти.
Одночасно The Telegraph повідомляє, що відставка Кулеби пов'язана з двома завданнями від Зеленського, які він не зміг реалізувати.
По-перше, міністру було поставлено завдання отримати від союзників, головним чином від США та Великої Британії, згоду на проведення ракетних ударів великої дальності по території Росії. Проте, його прохання залишилися без відповідної реакції.
Друге - системи ППО та додаткові комплекси Patriot. На минулому тижні він зазначив, що деякі союзники не виконали свої зобов'язання щодо постачання батарей.
Нагадаємо, парламент звільнив Дмитра Кулебу з посади міністра закордонних справ України.
Ознайомтеся також: Міністри, які керують особисто: представники Офісу Президента та колишній помічник Портнова - у медіа розкрили, хто може зайняти вакантні посади в уряді.