Дослідження виявило, скільки вчителів в Україні має намір залишити свої посади до 2030 року - Новини bigmir)net.


У дослідженні, яке охопило 10 тисяч викладачів і студентів, було виявлено, що вікові характеристики респондентів частково впливають на їхні професійні амбіції в майбутньому.

Згідно з дослідженням "Вчителі України: кадровий потенціал", 19% українських педагогів планують залишити свою професію до 2030 року. Крім того, лише половина студентів, які здобувають педагогічну освіту, має намір працювати у школах за отриманою спеціальністю найближчими роками. Це стало відомо в результаті опитування, яке охопило 10 тисяч вчителів та студентів.

У дослідженні, яке охопило опитування 10 тисяч педагогів та учнів, вказується, що в Україні значно зменшилася кількість вчителів у школах після початку війни. За цей період чисельність викладачів знизилася на 12%, що еквівалентно приблизно 40 тисячам осіб.

Серед респондентів лише трохи більше половини (58%) має намір залишитися вчителями до 2030 року. При цьому 19% педагогів планують змінити професію, а 23% поки що не прийняли остаточного рішення щодо своїх майбутніх кроків.

Перспективи кар'єрного зростання в значній мірі залежать від вікової категорії: 57% вчителів, які досягли 60-річного віку, задумуються про звільнення. Соціологи також помітили ще одну цікаву тенденцію: молоді педагоги менше схильні висловлювати бажання залишитися працювати в навчальних закладах.

Згідно з дослідженням, 71% педагогів віком від 46 до 55 років має намір продовжувати працювати до 2030 року, в той час як лише 42% освітян, які не досягли 25-річного віку, поділяють це бажання. Ця різниця в перспективах між молодими та більш досвідченими вчителями вказує на ймовірну загрозу подальшого старіння вчительського складу в Україні.

Вчителям також надали можливість обрати фактори, які можуть вплинути на їхнє бажання залишитися в освіті. Згідно з результатами дослідження, найбільша кількість педагогів вказала на такі позитивні зміни:

Читайте також: РФ може контролювати 20% території України за "мирним планом" Трампа

Згідно з попередніми даними, існує інформація про мовні звички українців в повсякденному житті: результати опитування. Дослідження виявило, що 58% громадян спілкуються вдома українською, 9% - російською, а 31% переважно використовують обидві мови.

Related posts