Експерт стверджує, що надання дозволу на удари по території Росії призведе до зниження викидів КАБів на 30-40%.
За словами Нарожного, російські війська планують знизити обсяги використання фронтової авіації.
Після отримання Україною дозволу на застосування ракет ATACMS по территорії РФ росіяни будуть щмушені істотно скоротити застосування КАБів через необхідність перебазувати літаки на інші аеродроми. Таку думку в ефірі "Київ 24" висловив Павло Нарожний - військовий експерт, засновник БО "Реактивна пошта".
"У них не вистачає літаків і не вистачає пілотів. Вони зараз спроможні робити 60-65 вильотів на добу. Це 100-120 КАБів вони скидують. Але якщо ці літаки будуть відведені на відстань понад 300 кілометрів - це означає, що кількість вильотів зменшиться. Вона зменшиться відсотків на 30-40. Адже вони будуть літати далі, у них буде більше ресурс літака, двигуна в першу чергу вироблятися. Самі пілоти будуть більше втомлюватися, адже це люди, буде більша ймовірність похибки", - сказав Нарожний.
Він додав, що у випадку, якщо навіть Україна не битиме західною зброєю по російських аеродромах - РФ все одно буде вимушена відвести літаки за радіус дії ракет. І таким чином Україні вдасться обмежити російський потенціал навіть без застосування далекобійного озброєння.
"Але крім Су-34, Су-35, росіяни використовують величезну кількість Су-25 - це фронтовий штурмовик для ударів некерованими ракетами. Вони використовують вертольоти - це доволі небезпечна зброя. Оскільки на них стоять, наприклад, протитанкові комплекси "Віхрь" з дальність в 11 кілометрів - це велика небезпека для наших танків, для іншої бронетехніки. І такі аеродроми - вони не зможуть перекинути. Оскільки там радіус дії менше 300 кілометрів", - додав Нарожний.
Напередодні офіційно стало відомо, що президент США Джо Байден надав Україні дозвіл на використання своєї зброї вглиб території Росії. Зазначається, що цей дозвіл збільшить українські можливості з точки зору захисту її землі.
У той же час, згідно з інформацією, яку поширюють ЗМІ, Україна вперше реалізувала цей дозвіл. Першою мішенню для американських ракет став військовий об'єкт, розташований на території Брянської області.