Європейський суд: Прибутки від угод із російськими компаніями підлягають конфіскації.
У випадку, якщо компанія в Європейському Союзі діє як посередник у угоді з продажу військових товарів, де бере участь підприємство з Росії, весь прибуток від такої угоди може бути підлягає конфіскації. Це рішення було винесене Європейським судом у Люксембурзі у вівторок, 10 вересня, в контексті справи, що стосується Румунії.
Судовий розгляд справи тривав п'ять років. У 2019 році румунська авіаційна компанія Neves виступила посередником в угоді між державною компанією з України "Спецтехноекспорт" та фірмою з Індії щодо продажу 32 радіоустановок, 20 з яких були вироблені в Росії. На той час у ЄС через анексію Росією Криму діяли санкції щодо Москви. Зокрема, компаніям ЄС було заборонено надавати посередницькі послуги російським підприємствам щодо товарів військового призначення.
Органи влади Румунії повідомили компанію, що її посередницька діяльність потрапляє під цю заборону. Тим не менш, румунська компанія здійснила оборудку і отримала за неї майже три мільйони євро. Тож Бухарест наклав на посередника штраф у розмірі близько шести тисяч євро та конфіскував отримані кошти. Компанія оскаржила це в судовому порядку в Румунії.
Румунія звернулася до Європейського суду з питанням, чи відповідають санкції, що передбачають автоматичну конфіскацію доходів, її правам на майно. Суд у Люксембурзі підтвердив, що хоча право власності може бути обмежене, це обмеження є пропорційним, а європейське законодавство підтримує такі заходи. "Згідно з нормами ЄС, автоматична конфіскація всіх доходів, отриманих від посередництва у сфері військового обладнання для компаній з Росії, є допустимою", - зазначено у пресрелізі суду.