Фелінотерапія: мета, причини та способи використання - для людей на пенсії
Фелінотерапія — це терапевтичний підхід, який використовує взаємодію з котами для покращення психологічного та фізичного стану людини. Спілкування з цими милими тваринами має позитивний вплив на емоційний фон, а також може зменшити прояви деяких хвороб. Цей метод також може бути ефективним для профілактики нервових і психічних розладів, а також для підтримки здоров'я серцево-судинної системи.
Раніше ми згадували про котів-шпигунів, яких навчали для роботи в ЦРУ.
Ваш кіт -- пухнастий друг, який став членом сім'ї, -- завжди поруч, і в життя людей, які страждають на тривогу, він приносить безпечну і заспокійливу сталість. Так, хтось може скористатися перевагами кототерапії (так називають метод лікування за допомогою домашніх тварин), відвідуючи "орендованого" пухнастого друга, але краще завести в будинку власного вихованця.
Тривожність може виникнути у будь-якому віці, але в підлітковий період та молодості її подолати буває особливо складно. Американська психологічна асоціація зазначає: "Підлітки вказують, що рівень їхнього стресу протягом навчального року значно перевищує те, що вони вважають здоровим (5,8 проти 3,9 за 10-бальною шкалою), а також перевищує середній показник стресу у дорослих (5,8 у підлітків порівняно з 5,1 у дорослих)". Які ж кроки можуть вжити студенти або учні, що страждають від тривожності, аби відчути себе більш спокійними та впевненими?
Вірно налагодити спілкування з вашим пухнастим товаришем.
Дослідження показують, що коти позитивно впливають на нервову систему, допомагають нормалізувати артеріальний тиск і роблять самотність менш відчутною.
Мурликання кота позитивно впливає на зміцнення імунної системи, стимулює відновлення клітин і тканин, а також сприяє зрощенню кісток після травм. Цей ефект зумовлений звуковими хвилями у діапазоні від 20 до 50 герц.
Пам'ятайте: якщо ви заведете кішку, спокій прийде одразу у два життя -- у ваше власне і життя кішки, яка шукає будинок.
Можливо, вас також зацікавлять наступні новини:
Збільшити призначену пенсію: як правильно для цього оформити документи (відео)