Жителі Франківська ініціювали петицію, щоб готель "Дністер" здобув статус національної пам'ятки значення.
Франківець Ростислав Шпук створив на сайті Кабінету міністрів петицію про надання статусу пам'ятки національного значення колишньому готелю "Дністер" - будинку за адресами Січових Стрільців, 12 / Шевченка, 1 у Франківську. Нові власники радикально змінили вигляд пам'ятки, надбудувавши два поверхи та захопивши прохідний громадський простір. Історичний статус будівлі потребує захисту, а сама споруда - відновлення. Про це йдеться у тексті петиції, пише Репортер.
У цьому приміщенні відбувалися засідання уряду та Національної Ради ЗУНР. 3 січня 1919 року тут був затверджений знаковий Універсал про Злуку з Українською Народною Республікою (УНР), який визначив кордони сучасної Великої України. Це стало основою для підписання Акту Злуки в Києві, що увійшло в історію як одна з найзначніших і наймасовіших урочистостей. А 22 січня 1990 року від стін цієї будівлі був утворений живий Ланцюг злуки, що простягнувся від Івано-Франківська до Києва.
В Україні існує небагато будівель, які мають таке важливе значення в історичному контексті. Ця споруда є архітектурним шедевром видатного австрійського архітектора Фредерика Януша і належить до перших в країні, що використовують суцільний вертикально-горизонтальний бетонний каркас. Цю технологію успішно впровадили сучасники і продовжують беззаперечно застосовувати вже понад 110 років, як зазначається в тексті петиції.
Незважаючи на викладені вище факти, нові власники, ігноруючи положення Конституції та Законодавства про охорону культурної спадщини, кардинально трансформували зовнішній вигляд пам’ятки, додавши два поверхи та забравши частину громадського простору. Історичний статус цієї будівлі вимагає належного захисту, а сама структура потребує реставрації.
Тема: Бойки в апеляції відреагували на вказівку міської ради стосовно готелю "Дністер".
Ви можете віддати свій голос, перейшовши за цим посиланням.