Начальник розвідувального управління Міністерства оборони України: Telegram становить загрозу національній безпеці.
Керівник ГУР Кирило Буданов висловив думку, що месенджер Telegram у своїй поточній формі може бути небезпечним для національної безпеки України, однак його закриття не є доцільним.
Керівник Головного управління розвідки (ГУР) міноборони України Кирило Буданов визнав, що Telegram є загрозою для національної безпеки України. Таку думку Буданов висловив у інтерв'ю "Радіо Хартія", оприлюдненому в суботу, 7 вересня.
"На нашу думку, Telegram становить загрозу для національної безпеки. Я висловлюю це без вагань, і ми це навіть зафіксували документально (...) Згідно з нашими офіційними дослідженнями, Telegram став головним джерелом інформації для суспільства. Він випередив усі інші платформи", - зазначив Буданов.
Месенджер не закриватимуть, але Буданов хоче змінити правила використання
Зокрема, голова ГУР висловив занепокоєння щодо того, що в даний час велика частина інформації в Telegram поширюється під анонімними обліковими записами. Він вважає, що користувачі повинні відповідати за ті відомості, які вони публікують, і задався питанням: "Якщо ти впевнений у своїй правоті, чому ж тоді приховуєш своє ім’я?"
"Я виступаю за те, щоб "офізичити" всі ці Telegram-канали. Якщо ти хочеш, як-то кажуть "віщати" якісь новини, будь ласка, зареєструйся, щоб всі розуміли, що цей канал зареєстрований за Івановим Іваном Івановичем, громадянином Російської Федерації, який проживає в місті Москва. Чи за паном (...) громадянином України. І тоді є відповідальність людини особиста за те, що вона там розміщує. Певні телеграм-канали розміщують не зовсім цензурні матеріали", - зауважив Буданов.
Одночасно керівник ГУР не вважає доцільним "просто закрити" месенджер, хоча й підкреслює, що це "досить складно, але здійсненно".
Соціальна мережа X у цьому конфлікті не завдає шкоди.
Одночасно Буданов звернув увагу на платформу X, яка належить ексцентричному мультимільярдеру з США, Ілону Маску. Він підкреслив, що Росія не активно користується цією соціальною мережею, тому в контексті війни між Росією та Україною вона не становить загрози.
Засновник Telegram Дуров обіцяв зміни
Нещодавно засновник Telegram Павло Дуров, який був затриманий у Франції 24 серпня та отримав заборону на виїзд з країни, підкреслив, що компанія готова покинути ринки, що суперечать її принципам. Він навів приклади Росії та Ірану, де влада намагалася змусити компанію до співпраці. "Наші дії не є фінансовим мотивом. Ми прагнемо робити добро і захищати основні права людини, особливо в тих регіонах, де ці права порушуються", - зазначив він.
Хоча Дуров визнав, що його месенджер не бездоганний, він підкреслив, що ствердження деяких медіа про те, що Telegram є "анархічним раєм", абсолютно неправдиві. За його словами, щодня у Telegram видаляється "мільйони небезпечних публікацій і каналів".
"Різке зростання числа користувачів Telegram до 950 мільйонів викликало певні труднощі, що створили умови для зловживань з боку зловмисників. Тому я вирішив активно працювати над покращенням ситуації в цій сфері. Ми вже розпочали відповідні заходи в компанії, і незабаром я надам вам більше деталей про наші досягнення", – зазначив Дуров.
Згідно з інформацією Bloomberg, наразі приблизно 900 мільйонів осіб використовують месенджер Telegram.