Емоції та виснаження через війну: Які відчуття домінують серед українців у соціальних мережах – результати дослідження.
В період з 26 жовтня по 1 листопада 2024 року близько третини публікацій користувачів у соціальних мережах відзначалася агресивними емоціями. Серед основних причин цього явища можна виділити наслідки безперервних обстрілів з боку Росії та розчарування в діях західних союзників України.
Цю інформацію оприлюднив Цензор.НЕТ, посилаючись на УП.Життя.
Експерти громадської організації CAT-UA провели аналіз, в якому вивчали домінуючі настрої в українському інформаційному середовищі в період з 26 жовтня по 1 листопада 2024 року.
Лють
Як свідчить аналіз дописів, минулого тижня серед українських інтернет-користувачів переважали песимістичні настрої. Дослідники кажуть, це зумовили постійні атаки РФ і, як наслідок, - руйнування будівель, поранення та загибелі людей.
Окрім того, дописи, сповнені гніву, торкалися західних союзників, зокрема представників польської адміністрації, які відмовилися надати МіГи. Крім цього, користувачі висловлювали обурення з приводу недостатньої реакції міжнародної спільноти на участь північнокорейських військових у конфлікті в Україні. У результаті, гнівні емоції відображені в 33% усіх дописів.
Тривога.
Тривожні настрої спостерігалися у 22% дописів. Їх викликали, зокрема, новини про військових з Північної Кореї, які вже прибули в зону бойових дій.
Крім того, громадяни висловлюють занепокоєння щодо російської агресії на сході. Українці активно обмірковують можливі варіанти розвитку подій. Іноді ці дискусії набувають більш емоційного характеру.
Щастя
У 15% реакцій спостерігалися позитивні настрої. Це стосувалося, зокрема, подій у Криму та Чечні, а також успіхів українських військ на Курщині.
Підставами для позитивних реакцій також стали підтримка з боку США та Данії, а також візит міністра оборони Норвегії до Одеси.
Емоційний стан українців у медійному середовищі з 26 жовтня по 1 листопада 2024 року. Громадська організація CAT-UA.
Сум — это слово, которое может иметь множество значений в зависимости от контекста. Если вам нужно более детальное описание или другая интерпретация, пожалуйста, уточните!
Дослідження виявили, що на минулому тижні частка публікацій з вираженими сумними емоціями зросла до 13%. Це, зокрема, пов'язано зі смертями цивільних українців в результаті російських нападів на Київ, Херсон, Харків та Дніпро.
Надія
Найчастіше українці висловлювали сподівання на світову підтримку, особливо США та Південної Кореї. Таких дописів було 5%.
Виснаження
На думку дослідників, протягом минулого тижня значно зросла кількість публікацій, в яких українці демонструють втому від останніх подій. Вони зафіксували, що в соціальних мережах активно поширюються ліричні вірші на цю тему. Це підтверджується 2% реакцій користувачів.
Як здійснювали дослідження
Відповідно до методики дослідження, CAT-UA щоденно за допомогою автоматизованих моніторингових систем збирала великий обсяг згадувань військових термінів — в загальному понад 300 тисяч дописів — за 50 ключовими запитами на платформах Facebook, X, TikTok, Telegram, YouTube, VKontakte та Odnoklassniki (останні дві заборонені в Україні).