Голова Львівської обласної військової адміністрації виступив із закликом обговорити питання бронювання фізичних осіб-підприємців.


Максим Козицький, голова Львівської обласної військової адміністрації, висловив пропозицію уряду та Верховній Раді про розгляд питання бронювання для фізичних осіб-підприємців та їхніх найманих працівників. Крім того, він закликав до надання більш чіткого визначення щодо діяльності ФОПів.

Деталі

Необхідно обговорити варіанти внесення змін до законодавства, які дозволять бронювати ФОПів та їхніх найманих працівників. Львівська обласна військова адміністрація висловила готовність взяти участь у розробці критеріїв та підстав для бронювання цієї категорії військовозобов'язаних, -- зазначив він у своєму блозі на Lviv.Media.

Козицький додав, що уряду та Раді потрібно дати чесну та відверту відповідь щодо діяльності ФОПів: чи це юридична форма підприємницької діяльності фізичної особи, чи це один із інструментів мінімізації сплати податків.

На думку керівника обласної військової адміністрації, залучення фізичних осіб-підприємців та їх працівників до процесу бронювання могло б стати вагомим стимулом для підвищення офіційних доходів, подібно до того, як це відбулося серед юридичних осіб. За його інформацією, в даний час середня заробітна плата фізосіб-підприємців наближається до мінімального рівня і становить приблизно 7,4 тисячі гривень, в той час як у юридичних осіб вона варіюється від 13,7 тисячі гривень у сфері торгівлі до 17,9 тисячі гривень у транспортному секторі, при встановленій урядом нижній межі для бронювання у 13,5 тисячі гривень.

Козицький підкреслив, що, всупереч поширеній точці зору, середня зарплата ФОПів у IT-секторі становить 8,1 тисячі гривень.

Він нагадав, що на 1 жовтня 2024 року в Україні, за даними Держподатслужби, було зареєстровано 1,702 млн ФОПів, зокрема у Львівській області - 126,3 тис.

Отже, на рівні держави йдеться про здатність залучити до бюджетів різних рівнів мільярди гривень! При цьому це має відбуватися на добровільних засадах. Саме тому існує нагальна потреба в реформуванні та вдосконаленні існуючої системи бронювання працівників, щоб забезпечити баланс між потребами армії у людських ресурсах та фінансовими потребами бюджету, - зазначає голова Львівської обласної військової адміністрації.

Як стало відомо, наразі бронювання тимчасово зупинено для проведення аудиту. Попередньо, відновлення бронювання може відбутися з 15 листопада.

Related posts