Гулька під пахвою: причини появи та поради, що робити при болю - Health 24
Гульки в області пахв зазвичай з'являються з досить простих причин. Проте в окремих випадках вони можуть свідчити про наявність більш серйозних проблем.
Дерматологи поділилися інформацією про основні причини утворення гульок під пахвами та вказали, коли варто звернутися до медичного спеціаліста. Цю інформацію наводить Livestrong.com.
Ознайтеся також, як перевірити наявність ущільнень у грудях: правильні методи самообстеження молочних залоз.
Якщо ви проводите гоління під пахвами, є ймовірність, що у вас виникла проблема з врослими волосками. Зазвичай вони схожі на досить запалені вугрі.
Інколи волосся може згинатися і впроваджуватися в шкіру, що призводить до запального процесу. Якщо ви намагаєтеся поголити таке вросле волосся, це може ще більше подразнити дерму. В результаті можуть виникати маленькі червоні висипання.
Засоби, які можна знайти вдома, часто ефективні у боротьбі з врослими волоссям. Проте не забувайте робити паузу в голінні, поки не зникнуть запалення. Спробуйте прикладати теплі компреси, щоб зменшити роздратування шкіри.
Щоб запобігти цьому в майбутньому, завжди голіться у напрямку росту волосся (а не проти) і використовуйте зволожувальні засоби. Також регулярно міняйте леза бритви.
Акне зазвичай проявляється на обличчі, грудях та спині, проте може також виникати в зоні пахв. Існує кілька видів акне, які виникають внаслідок різноманітних причин. Найчастіше його викликають бактерії, зайве вироблення шкірного сала, закупорені волосяні фолікули та запальні процеси в шкірі.
Вугрі можуть виникати в будь-якому місці, де розташовані сальні залози. Оскільки пахви також містять ці залози, вони стають вразливими до появи випадкових прищів.
Для лікування акне та підбору правильного лікування краще звернутися до дерматолога.
Ще однією причиною, яку варто відкинути, зазвичай є фолікуліт. Ця недуга представляє собою поширену інфекцію, що вражає волосяні фолікули.
Існує безліч способів, через які бактерії можуть потрапити в уражений волосяний фолікул, що призводить до утворення гульок. Наприклад, фолікул може бути травмований під час гоління або через носіння облягаючого одягу.
Фолікуліт є поширеним станом, який може вразити будь-кого. Проте особливо уразливими до цього захворювання є особи з ослабленим імунітетом, а також ті, хто страждає від шкірних інфекцій або має відкриті рани й подряпини.
У незначних випадках фолікуліту він може зникнути без додаткового лікування. Застосування теплого компресу до області пахв кілька разів на добу може мати позитивний ефект. Крім того, дерматологи рекомендують використовувати місцеві антибактеріальні препарати, наприклад, перекис бензоїлу.
Однак у деяких випадках може знадобитися лікування рецептурними антибіотиками.
Ці утворення мають більш інтенсивну структуру. Вони можуть викликати дискомфорт, виділяти гній та повільно заживати. Без належного лікування на шкірі можуть залишитися шрами.
Це тривале захворювання шкіри, яке, на жаль, не піддається повному лікуванню. Проте його можна ефективно контролювати за допомогою лікарських засобів. Рекомендуємо обговорити з вашим дерматологом оптимальний план терапії, що підійде саме вам.
Лікування може включати як місцеві антибактеріальні креми, так і пероральні антибіотики. Крім цього, в деяких випадках лікар також може порекомендувати ін'єкції стероїдів.
Якщо ви помітили набряк або ущільнення в області пахви, це може свідчити про можливі проблеми з лімфатичними вузлами.
Лімфатичні вузли не опухають просто так - завжди є глибинна причина. Найпоширенішою причиною є інфекція або прийом певних ліків.
Якщо набряклі лімфатичні вузли не зникають протягом тривалого часу, важливо якомога швидше проконсультуватися з лікарем. Це може свідчити про наявність аутоімунних захворювань або навіть раку.
Також зауважте, що набряклі лімфатичні вузли не повинні бути твердими або болючими на дотик, тому, якщо область тверда і болісна, точно варто піти на огляд до спеціаліста.
Якщо ви відчуваєте гульку глибоко під шкірою, це може бути кіста. Часом вони бувають болючі, а часом ні.
Існує безліч різноманітних видів кіст, проте епідермоїдні та волосяні кісти належать до найпоширеніших. Обидва ці типи формуються навколо волосяних фолікулів у разі їхнього забруднення кератином і клітинами шкіри. Часто цьому сприяють такі фактори, як гоління та використання антиперспірантів.
Хоча більшість кіст є доброякісними, важливо відвідати лікаря для впевненості в тому, що все під контролем.
Безболісні кісти часто проходять самі собою або не вимагають лікування. Деякі кісти, заповнені гноєм чи рідиною, можна дренувати чи лікувати антибіотиками, тоді як інші вимагають хірургічного видалення.