Іран, ймовірно, не передав Росії пускові установки для ракет Fath-360.
Американський офіційний джерело, яке побажало залишитися анонімним, повідомило виданню, що на момент оголошення США про постачання Іраном озброєнь, Тегеран ще не розмістив пускові установки.
Представник європейської розвідувальної служби, не вдаючись у деталі, повідомив, що у них немає очікувань щодо можливого постачання Іраном пускових установок.
До того ж два експерти повідомили Reuters, що пускові установки не були надіслані з кількох причин.
"Одна з можливостей полягає в тому, що Росія може розглядати варіант адаптації вантажівок для перевезення ракет, так як це вже зробив Іран. Інша ж сторона справи полягає в тому, що, затримуючи запуск своїх установок, Іран створює умови для нових перемовин із західними країнами з метою зниження напруженості", - зазначено в статті.
Водночас Фабіан Хінц, експерт з Міжнародного інституту стратегічних досліджень, що спеціалізується на іранських ракетах, заявив, що не має можливості підтвердити інформацію про те, що Тегеран утримує пускові установки.
На думку Хінца, одна з причин, чому Іран не поставив пускові установки, полягає в тому, що цивільні вантажівки, які були адаптовані Іраном для запуску цих та інших ракет, можуть бути недостатньо стійкими для експлуатації в складних умовах пересіченої місцевості під час суворої української зими.
За його словами, Іран модифікує вантажівки, виготовлені Mercedes та іншими компаніями, і перетворює їх на легко замасковані пускові установки ракет. Це говорить про те, продовжив він, що Росія могла б модифікувати власні транспортні засоби військового класу.
"Експерт підкреслив, що комерційна стандартна вантажівка Mercedes не є достатньо адаптованою для їзди по бездоріжжю."
У свою чергу, Девід Олбрайт, екс-інспектор ООН у сфері ядерної безпеки та голова Інституту науки і міжнародної безпеки, теж не зміг визначити, чи були в Ірані встановлені пускові установки.
"Можливо, Іран утримується від запуску своїх установок, намагаючись створити певний простір для ведення переговорів. Уявімо, що, якщо б іранські ракети почали падати на Україну, це призвело б до осудження на Генеральній Асамблеї", - висловив думку він.
Проте експерт висловив скептицизм щодо можливого прогресу, зазначивши, що не вірить у готовність Ірану до необхідних компромісів.