Ізраїль здійснив атаки на цілі, пов'язані з "Хезболлою", на території Лівану.
Авіація Ізраїлю знову здійснила удари по території Лівану. Як повідомила пресслужба Армії оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) в неділю, 22 вересня, основними цілями атак стали об'єкти радикального шиїтського угруповання "Хезболла" у відповідь на ракетний вогонь, що надійшов з цього регіону.
Згідно з інформацією, наданою ЦАХАЛ, вранці 22 вересня з території Лівану було випущено приблизно 85 ракет у бік Хайфи, що розташована на півночі Ізраїлю. Багато з цих ракет, запущених ліванськими бойовиками, були знищені ізраїльськими системами протиповітряної оборони, проте деяким вдалося досягти своїх цілей. Загалом "Хезболла" здійснила запуск 115 ракет у напрямку північного Ізраїлю.
В околицях Хайфи внаслідок обстрілу з Лівану отримали поранення щонайменше троє осіб, повідомляють служби порятунку Ізраїлю. Також зазнали ушкоджень кілька будівель та автомобілі. Як зазначає агентство dpa, ракети, що були запущені з ліванської території по північним регіонам Ізраїлю, досягли рекордної дальності за останній рік.
Удари, здійснені по північному регіону Ізраїлю 22 вересня, стали "першою реакцією" на серію вибухів пристроїв зв'язку, що сталися серед членів руху на початку тижня, повідомили представники "Хезболли". Як стверджують бойовики, основними цілями атак були ізраїльські військові об'єкти, зокрема авіабаза та завод. Також, за повідомленнями інформаційної агенції Associated Press, тисячі громадян Ізраїлю були змушені шукати укриття під час ракетних обстрілів з території Лівану.
Відповідні удари Ізраїлю, за інформацією міністерства охорони здоров'я Лівану, призвели до загибелі двох людей, а ще троє отримали поранення. Водночас у ЦАХАЛі підкреслили, що атаки Ізраїлю на "Хезболлу" будуть продовжуватися з наростаючою інтенсивністю.
Уранці 22 вересня ізраїльська влада розпорядилася скасувати заняття у школах, розташованих на півночі країни поблизу кордону з Ліваном. "Засідання кабінету безпеки Ізраїлю високого рівня на тлі серйозної ескалації боїв між Ізраїлем і рухом "Хезболла" у Лівані було відкладено. Зустріч кабінету в ширшому складі буде проведено близько полудня (22 вересня. - Ред.)", - повідомило видання The Times of Israel.
20 вересня Ізраїль здійснив авіаудар по Бейруту, внаслідок чого, відповідно до інформації, наданої міністерством охорони здоров'я Лівану до ранку 22 вересня, загинуло щонайменше 45 людей. У результаті нападу було ліквідовано високопоставленого командира "Хезболли" Ібрагіма Акіля, а також Ахмеда Махмуда Вахбі, який очолював військові операції спецпідрозділу "Радван", що допомагав бойовикам ХАМАСу. Цю інформацію підтвердили в "Хезболлі". Як повідомляє агентство AP, серед загиблих виявилися також жінки та діти.
17 та 18 вересня в Лівані відбулася низка вибухів, які вразили засоби зв'язку, зокрема пейджери та рації, що належали членам "Хезболли". Ці події призвели до загибелі щонайменше 37 людей, а близько 3400 осіб отримали поранення. У "Хезболлі" звинуватили Ізраїль у організації атак, хоча спочатку ізраїльська влада не давала жодних офіційних коментарів щодо вибухів радіозв'язку в Лівані. Проте, деякі ЗМІ зазначали, що до цього могли бути причетні ізраїльські спецслужби.
Ознайомтеся також: Вибух пейджерів "Хезболли": що відбулося?
Проте 22 вересня президент Ізраїлю Ісаак Герцог у бесіді з британським телеканалом Sky News зазначив, що його країна не має жодного стосунку до подій, що відбуваються в Лівані. Він також підкреслив, що Ізраїль володіє "невід'ємним правом" на захист себе.
Нагадаємо, що нещодавно верховний комісар ООН з прав людини Фолькер Тюрк (Volker Türk) висловив засудження щодо атаки на засоби радіозв’язку в Лівані. Під час термінового засідання Ради Безпеки ООН, яке відбулося в Нью-Йорку, Тюрк підкреслив, що міжнародне гуманітарне право категорично забороняє використання мін-пасток, які маскуються під безпечні об'єкти.
Нагадаємо, в цей же день Сполучені Штати та Йорданія звернулися до своїх громадян із закликом терміново покинути територію Лівану.