Касаційний суд анулював ухвалу про повернення 21,5 гектарів землі місту Львів.

Касаційний господарський суд України задовільнив скаргу гаражно-будівельного кооперативу "Індустріал" та визнав недійсними попередні рішення двох інстанцій, які повертали громаді Львова фактично викрадені 21,5 га землі у Рясне-Руській. У Львові та в прокуратурі із рішенням касаційного суду не згідні та готують апеляцію до Верховного Суду. Про це Львівському порталу повідомили у пресслужбі Львівської міськради.
У мерії повідомили, що Касаційний суд частково задовольнив апеляцію обслуговуючого кооперативу "ГБК "Індустріал" стосовно земельних ділянок, які раніше були передані Рясне-Руською сільською радою в їх користування. Судове рішення, ухвалене 13 листопада, анулювало постанови попередніх судових інстанцій про повернення 21,5 гектара землі Львівській громаді.
На початку 2023 року Господарський суд Львівської області скасував рішення Рясне-Руської сільської ради щодо передачі земельної ділянки площею 21,4649 га у власність підприємства "Індустріал". Апеляційна скарга кооперативу була також відхилена Західним апеляційним господарським судом.
Замість цього, Касаційний господарський суд України ухвалив рішення про анулювання раніше згаданих постанов.
"Після прийняття Постанови Верховного Суду "Індустріал" звернувся із заявою про поворот виконання рішення суду, оскільки Львівська міська рада після вступу рішення в законну силу зареєструвала дану земельну ділянку за територіальною громадою та прийняла ухвалу про поділ такої земельної ділянки на три, меншої площі. І 13 листопада Господарським судом Львівської області таку заяву кооперативу було задоволено", - йдеться у повідомленні.
В представництві міської влади підтвердили намір оскаржити рішення в Верховному Суді України. У разі, якщо це не дасть бажаного результату, вони готові ініціювати новий судовий процес з іншими вимогами.
"Львівcька міська рада разом з Франківською окружною прокуратурою займають єдину позицію у цьому процесі. Це вкрадені землі в громади, які мають бути повернутими, а винні - понести покарання. Шукатимемо інші шляхи повернення землі у громаду, у тому числі розглядаємо варіанти подавати позов з іншими позовними вимогами", - каже директор юридичного департаменту ЛМР Гелена Пайонкевич.
Згідно з інформацією, опублікованою Львівським порталом, у березні 2023 року Господарський суд Львівської області ухвалив рішення на користь прокуратури, яке стосувалося повернення даної земельної ділянки у комунальну власність Львова. Однак компанія "Індустріал" оскаржила це рішення в апеляційному порядку, через що воно поки що не набуло чинності.
У червні цього року Західний апеляційний господарський суд підтвердив рішення попередньої інстанції, згідно з яким понад 21 гектар землі в селі Рясне-Руське був знову переданий у комунальну власність Львівської громади.
У вересні 2024 року Верховний Суд анулював постанови двох нижчих судів, які були пов’язані з процесом повернення 21,5 гектарів землі в комунальну власність Львова, розташованої поблизу Білогорщі.
У даний час в суді розглядаються 30 справ, пов'язаних із земельними ділянками, які були надані сільською радою Рясне-Руська.
За даними Zaxid.net, обслуговуючий кооператив "ГБК "Індустріал" зареєстрували за два тижні до роздачі сільрадою землі у Львові на вул. Остроградських, 20. Кінцевими бенефіціарами ГБК є львів'яни Денис Попов, Ірина Гавінська та Андрій Андрух.
Історичний контекст
Як вже зазначалося на Львівському порталі, у 2019 році, під тиском місцевих активістів, Львівська обласна рада офіційно заснувала ландшафтний заказник місцевого значення "Торфовище Білогорща", який займає площу 92 гектари. Це рішення також отримало підтримку від міської ради Львова.
Однак з того моменту почались земельні скандали. Так, напередодні місцевих виборів-2020 Рясне-Руська сільрада роздала 500 земельних ділянок, 300 із яких - це 58 га львівського ландшафтного заказника "Торфовище Білогорща". Дізнавшись про це, мерія Львова на початку 2021 року подала в суд.
У 2022 році п'ять гаражних кооперативів планують через суд оскаржити рішення Львівської обласної ради, що призвело до створення місцевого ландшафтного заказника.
Дізнайтеся більше за посиланням: "Хто прагне знищити природний заповідник "Торфовище Білогорща"?"