Кеди Камали, шапки Тіма, краватки Трампа та Венса: що приховано за стильовими уподобаннями політичних діячів.
Камала Гарріс, Тім Волц, Джей Ді Венс та Дональд Трамп - всі вони вміло інтегрують символіку у свій одяг, щоб залучити виборців і підкреслити свої унікальні підходи до лідерства. Журнал The Conversation детально дослідив особливості стилю американських політичних лідерів. Ми пропонуємо вам найцікавіші моменти з цього дослідження.
Приєднуйтесь до нашої спільноти у Facebook та активуйте свою участь у обговореннях!
Що може бути більш символічним для Америки, ніж бейсбольна кепка?
Коли Тім Волц, який балотується на пост віцепрезидента від демократів, надягає її під час виборчих кампаній, це більше, ніж просто засіб для маскування випадіння волосся.
Для багатьох бейсбольні кепки стали символом простоти і доступності.
"Ця річ справжньо демократична," - зазначає фахівець з брендингу компанії New Era, що постачає бейсбольні кепки для Вищої бейсбольної ліги. "Вона є символом народу."
Бейсбольні кепки пройшли тривалий шлях, щоб підкорити американців. Ще в 1880-х роках бейсболісти обирали серед різних стилів, і споживачі поступово визначили панівний дизайн, який використовується донині.
Експерти впевнені, що Волц одягає ці кепки, аби донести до виборців меседж: "Привіт, я такий самий, як і ви."
У нього є кепка на всі випадки життя: він одягає сітчасту шапку, коли йде рибалити, камуфляжну – коли спілкується з мисливцями, а кепку команди НФЛ Minnesota Vikings – коли смакує корндоги разом із журналістами.
Хай то танці під ритми барабанного оркестру чи приготування бургерів, кандидатка в президенти Камала Гарріс завжди вдягнена в класику -- кеди Chuck Taylor All-Stars.
Їх створив Маркіз Міллс Конверс у 1917 році, намагаючись привернути увагу спортсменів, що грали в баскетбол, який тоді набирав популярність. Сьогодні кеди Chuck Taylor All-Stars -- символ демократичності й практичності.
У 1970-х роках баскетболісти почали переходити на легші кросівки Adidas Superstar, але каліфорнійські скейтбордисти обрали саме All-Stars через зручну підошву. Не дивно, що політикиня з Каліфорнії зробила їх частиною свого політичного стилю.
Гарріс уже багато років має ці кеди, і навіть ділилася, що використовує їх для пробіжок в аеропортах. Ці черевики з'явилися на обкладинці Vogue, коли вона обіймала посаду віцепрезидентки.
Але окрім зручності, ці кеди передають більш глибоке послання: "Я готова до дій, трансформацій і досягнень".
Червона краватка не є чимось новим. Протягом багатьох століть політичні діячі та військові керівники прикрашали себе червоними аксесуарами, підкреслюючи свою силу, вплив і рішучість.
Колишній президент Дональд Трамп носить червону краватку з 1980-х років, ще коли створював собі образ безжального бізнесмена. Як президент він зробив червону краватку символом своєї влади.
Джей Ді Венс, республіканський кандидат на пост віцепрезидента, впровадив стиль свого керівника в рамках своєї еволюції з технічного підприємця в прихильника Дональда Трампа.
Експерт з чоловічого стилю Дерек Гай зазначає, що Венс зазнав значних змін на своєму шляху до кандидатури на посаду віцепрезидента. Його стиль став іншим: непомітні сірі піджаки, які раніше поєднувалися з сорочками з відкритим коміром і елегантними джинсами, залишилися в минулому.
На їх місці - уніформа його нового боса: темно-сині костюми, які носять із більш формальними, розстебнутими комірцями - і ці блискучі червоні краватки.
Модні критики відзначають, що костюми Венса виглядають більш елегантно в порівнянні з костюмами Трампа, а його краватки зав'язані з відчуттям легкості. Він наче намагається донести до всіх: "Я – той, хто керує цією країною". Проте це лише в момент, коли Трампа немає на горизонті.
Засмага, особливо штучна, перетворилася на символ успіху ще в XX столітті. Цей тренд часто пов'язують із французькою дизайнеркою Коко Шанель, яка у 1929 році в інтерв'ю для журналу Vogue зазначила: "Золотиста засмага є ознакою елегантності". Напевно, популярність засмаглої шкіри зросла завдяки сплеску інтересу до активного відпочинку на відкритому повітрі, зокрема до вітрильного спорту, тенісу та гольфу, які стали атрибутами життя багатих і знаменитих людей.
Засмага Дональда Трампа сприяє формуванню його образу успішного і впевненого в собі чоловіка. Дослідження соціологів, які аналізували причини, чому люди обирають штучну засмагу, показали, що "засмагла шкіра у білих людей може свідчити про їхнє здоров'я, добробут, соціальність, фізичне благополуччя та привабливість".
Одночасно штучний загар надає вигляду молодості та енергії — якості, які Трамп намагається підкреслити, особливо в умовах, коли його вік став предметом обговорення та критики.