Число постраждалих у Полтаві досягло 271, рятувальні служби продовжуватимуть свою роботу і вночі, - повідомляють у ДСНС.


На місці удару працює понад 50 одиниць техніки, залучено приблизно 220 рятувальників, а також кінологічні розрахунки.

Згідно з інформацією ДСНС, в результаті російської атаки на Полтаву загинуло 50 осіб, а 271 людина отримала травми. Пресофіцер ДСНС України Олександр Хорунжий підкреслив, що ці відомості постійно оновлюються.

"Щодо врятованих - 25 осіб. 11 деблоковано з-під завалів. У нас частково зруйнована шестиповерхова будівля навчального закладу. Зараз проводяться пошуково-рятувальні роботи, відповідно, враховується безпекова складова. Під час повітряних тривог треба відводити особовий склад, тому що ми маємо випадки подвійних ударів РФ по наших рятувальниках", - розповів він в етері телеканалу "Ми - Україна".

Зараз на місці удару працює понад 50 одиниць техніки, зокрема, важкої інженерної техніки. Залучено приблизно 220 рятувальників, а також кінологічні розрахунки. Кожні 15-20 хвилин оголошується режим тиші, аби рятувальники могли почути людей. Проводиться демонтаж аварійних конструкцій.

"На місці працює, так би мовити, спецназ ДСНС. Це мобільно-рятувальний центр швидкого реагування, який спеціалізується на роботах на висотах та на розборі завалів", - додав він.

За словами речника ДСНС, у випадках виникнення подібних надзвичайних ситуацій рятувальники підкріплюються особовим складом з інших регіонів.

"Тому ми залучили особовий склад як із Черкаської області, так і підрозділи центрального підпорядкування ДСНС, а також мобільний рятувальний центр. Щодо нічних робіт, вони, скоріш за все, не припинятимуться. Рішення ухвалюються штабом. Проте рятувальники залишатимуться на місці доти, доки не врятують і не знайдуть кожного," - зазначив Хорунжий.

3 вересня російські військові завдали удару по Полтаві. Зокрема, було атаковано Інститут зв’язку. За інформацією Офісу генерального прокурора, загинуло 51 особа, а кількість постраждалих перевищує 200 осіб. Для атаки на Полтаву окупанти використали дві балістичні ракети "Іскандер-М".

Прес-секретар Міністерства оборони України Дмитро Лазуткін підкреслив, що під час російського терористичного удару по Інституту звʼязку в Полтаві не проводилося жодних шикувань.

Депутат Полтавської міськради Сергій Каплін зазначив, що рятувальники не могли розпочати роботи з порятунку людей з-під руїн після російського удару, оскільки протягом години кілька разів оголошувалася повітряна тривога.

Related posts