Китай висловив своє невдоволення "партнерством" Путіна і Кім Чен Ина щодо України - FT.
Ще до відправки північнокорейських військ в РФ глава Китаю Сі Цзіньпін був незадоволений зміцненням співпраці Москви з Пхеньяном. У Пекіні стурбовані, що поглиблення зв'язків РФ та КНДР може дестабілізувати Корейський півострів та зміцнити альянси під керівництвом США у регіоні.
Цікаво, що на минулому тижні Сі висловив подяку Кім Чен Ину за привітання з нагоди 75-річчя заснування комуністичного Китаю, однак не згадав про Північну Корею як про "дружню сусідню країну", що є звичною практикою. Цю інформацію оприлюднив Financial Times.
Китай розглядає розміщення військових сил Північної Кореї на фронтовій лінії як "значну ескалацію партнерства", яке стало ще більш глибоким після повномасштабного вторгнення Росії в Україну у 2022 році. У Пекіні переконані, що посилення співпраці між РФ та КНДР може поставити під загрозу крихкий баланс сил на Корейському півострові.
Заглиблення відносин між Росією та Північною Кореєю може спонукати Сполучені Штати, Японію та Південну Корею до посилення свого військового партнерства в Східній Азії. Пекін вже сприймає цей альянс як загрозу, що має на меті стримування його зростаючого впливу.
Виходячи з цього, Пекін прагне будь-якою ціною уникнути повторення ранніх років холодної війни, коли СРСР, КНДР та Китай сформували "північний трикутник", що виступав проти "південного трикутника", до складу якого входили Південна Корея, Японія та Сполучені Штати.
Виконавчий декан Школи міжнародних досліджень Нанкінського університету Чжу Фен підкреслює, що Китай опинився в непростій ситуації. Він зазначає, що, з одного боку, Пекін прагне уникнути відновлення холодної війни в Східній Азії, але, з іншого боку, в Китаї існують побоювання, що США можуть спробувати укріпити свої відносини з Південною Кореєю та Японією.
Професор міжнародних відносин з Шанхаю Шень Дінлі висловив занепокоєння Китаю щодо потенційної загрози втягнення у конфлікт. Він зауважив, що якщо північнокорейські війська візьмуть участь у війні проти України, це може перетворити Північну Корею, єдиного військового союзника Китаю, на законну ціль для Києва.
"У Китаю є договірне зобов'язання захищати Північну Корею. Якщо Північна Корея зазнає нападу, Китай юридично зобов'язаний відправити свої війська і за необхідності використовувати всі засоби для захисту Північної Кореї", - сказав Дінлі.
Нагадаємо, що постійний представник Південної Кореї при ООН Джонкук Хванг заявив, що за допомогу у війні проти України країна-терорист Росія може надати Північній Кореї ядерні технології у сфері озброєнь. Також Пхеньян чекає від Москви фінансову допомогу.
Варто зазначити, що військово-політичний керівництво Росії має побоювання щодо потенційних наслідків посилення співпраці між Москвою та Пхеньяном. У Кремлі існує тривога, що залучення військових сил КНДР до конфлікту може спонукати Південну Корею надати підтримку Україні.
Нещодавно міністр оборони США Ллойд Остін висловився щодо інформації про можливе розміщення військових сил Північної Кореї на території Росії з метою їх відправки на український фронт. Він зазначив, що наразі не може підтвердити цю інформацію, але підкреслив, що якщо це виявиться правдою, то така ситуація спричинить значне занепокоєння.
Як повідомляло OBOZ.UA, Кирило Буданов, керівник Головного управління розвідки Міністерства оборони України, зазначив, що в даний час близько 11 тисяч солдатів з Північної Кореї проходять навчання на сході Росії з метою участі у боях проти України. Вже через кілька тижнів ці військові поповнять ряди російських окупаційних сил.