КНДР передала Росії військову техніку на загальну суму до 5,5 мільярдів доларів, згідно з дослідженнями.


З лютого 2022 року Росія імпортувала військову техніку з Північної Кореї, вартість якої коливається від 1,7 до 5,5 мільярдів доларів.

Згідно з повідомленням Цензор.НЕТ, яке посилається на DW, це зазначено в дослідженні, проведеному Фондом Фрідріха Науманна.

Завчається, що на тлі тривалої війни Росії проти України зміцнилось партнерство між РФ та Північною Кореєю. Останні поставки північнокорейської зброї стали своєчасними для Москви. Прогнозується, що вартість експорту Північної Кореї може зрости на сотні мільйонів доларів через потенційне розгортання її військ в Україні.

У своїй дослідницькій роботі Олена Гусейнова з Ханґукського університету в Сеулі проаналізувала розвідувальні звіти, витоки документів та ціни на боєприпаси, що стосуються попередніх угод Північної Кореї з продажу озброєнь. На основі цієї інформації вона оцінює, що з лютого 2022 року обсяг постачань північнокорейської зброї до Росії склав від 1,7 до 5,5 мільярдів доларів.

Окрім своїх безпосередніх військових інтересів, Росія має намір скористатися своїми зв'язками з Північною Кореєю, а також можливістю передачі військових технологій, щоб послабити єдність західних альянсів, зокрема в регіоні Східної Азії. Створюючи загрози для безпеки та дипломатичні виклики для країн, таких як Південна Корея та Японія, Росія намагається змінити геополітичну ситуацію на свою користь, зазначає дослідження.

Північна Корея не розкриває інформацію про експорт своєї зброї, що ускладнює точну оцінку ситуації. Відповідно до даних південнокорейської розвідки, яка частково спирається на супутникові знімки для моніторингу постачань між Північною Кореєю та Росією, ця країна переважно забезпечує російські військові сили артилерійськими снарядами та ракетами короткого діапазону.

"Конфлікт в Україні призвів до ускладнення безпекової обстановки в Східній Азії. Росія та Північна Корея активно прагнуть підривати міжнародний порядок", - зазначив Фредерік Шпор, керівник представництва Фонду Фрідріха Науманна в Кореї.

У дослідженні зазначається, що стратегії Росії стикаються з низкою обмежень. Застаріле і ненадійне озброєння Північної Кореї викликає сумніви щодо стабільності угоди про постачання озброєнь, а також історія зміни альянсів Пхеньяна робить його непередбачуваним союзником. Додатково, підтримуючи більш агресивний курс Північної Кореї, Росія може погіршити свої відносини з Китаєм. Поглиблена співпраця Москви з таким ізольованим державним утворенням, як Північна Корея, особливо через передачу чутливих технологій, може привести до подальшої міжнародної ізоляції Росії.

Related posts