Група, що займається організацією спеціального трибуналу для Російської Федерації, планує зустріч у Відні в середині вересня.
Наступна зустріч Координаційної групи, що займається питаннями формування Спеціального трибуналу для розслідування агресивних дій Російської Федерації, пройде у Відні в цьому місяці.
Про це повідомив генеральний прокурор Андрій Костін на брифінгу під час міжнародної конференції високого рівня "Об'єднані заради справедливості. Відповідальність за напади на цивільні об'єкти", відповідаючи на запитання кореспондента Укрінформу.
"Ми просуваємося вперед, і наша команда активно готується до чергової зустрічі Координаційної групи, запланованої на середину вересня у Відні. Очікуємо на результати після цієї зустрічі, адже всі усвідомлюють важливість цієї роботи," - підкреслив Костін.
За словами генпрокурора, чутки про те, що "хтось втомився", не відповідають дійсності.
"Дискусія йде активно і не лише у межахзустрічі Координаційної групи, й є певна комунікація по дипломатичних каналах, тобто ми намагаємося знайти спільне рішення", - зауважив він.
Зокрема, однією з ідей є підписання угоди з Радою Європи щодо створення Спеціального трибуналу для розслідування злочинів агресії з боку Російської Федерації, використовуючи досвід угоди про формування Реєстру збитків.
Згідно з висловлюваннями генерального прокурора, для формування Спеціального трибуналу необхідна політична підтримка країн, що є частиною Координаційної групи.
"Це також про політичну волю країн, які вже офіційно підтримали ідею створення Спеціального трибуналу, розуміючи що злочин агресії не може залишитися безкарним. Тобто, ми очікуємо на політичну волю приєднання до цієї угоди з Радою Європи", - підкреслив Костін.
Він зазначив, що після цього необхідно розробити статут Спеціального трибуналу, який визначатиме правила його функціонування.
За інформацією, Україна разом із союзниками активно працює над заснуванням Спеціального трибуналу, який має на меті притягнення до кримінальної відповідальності високопосадовців Російської Федерації за вчинення агресії проти України.
Ідею заснування цього трибуналу підтримали Парламентська асамблея Ради Європи, Європейський парламент, Парламентська асамблея НАТО, Парламентська асамблея ОБСЄ, а також низка країн.