Країни Європейського Союзу планують зустріч з керівником Міжнародного валютного фонду у зв'язку з намірами відновлення співпраці з Росією.
За інформацією, отриманою від надійних джерел, під час зустрічі представників ЄС 11 вересня Франція, Бельгія та Польща, а також кілька країн Балтії і Північної Європи висловили своє здивування щодо рішення Міжнародного валютного фонду, яке було ухвалене на початку цього місяця, про відновлення щорічних економічних оглядів з Москвою.
Представник Литви повідомив, що країна має намір обговорити це питання особисто з Георгієвою під час обіду 13 вересня в Будапешті, де зустрінуться міністри фінансів європейських держав, згідно з інформацією з джерел.
Дипломат зазначив, що, на їхню думку, цей крок надає президенту Володимиру Путіну економічну підтримку та ілюзію легітимності, адже Європейський Союз і Сполучені Штати намагаються ізолювати Росію.
Представник Литви також заявив, що перша місія великої міжнародної організації до Росії після вторгнення в лютому 2022 року може бути використана Москвою з пропагандистською метою, щоб показати, що її міжнародна ізоляція слабшає, повідомили джерела.
Згідно з їхніми заявами, Європейський Союз має намір надіслати Георгієвій листа, який, як очікується, буде підписаний декількома представниками ЄС. У ньому буде висловлено занепокоєння щодо процесу, що, ймовірно, призведе до нормалізації стосунків з Москвою.
На початку цього тижня Міжнародний валютний фонд оголосив про відновлення щорічних аналізів економіки Росії, зазначивши, що економічна ситуація в регіоні наразі є "стабільнішою", ніж раніше. Цей огляд, відомий як оцінка за статтею IV, є "взаємним зобов'язанням" фонду та його учасників, як зазначили представники організації.
"Стаття IV не є варіантом, а є інституційним обов'язком фонду, що реалізується на користь усіх країн-членів," - повідомив Міжнародний валютний фонд у своїй відповіді на запитання, надіслані електронною поштою.
"Зараз ми вважаємо, що знаходимося в умовах, які дозволяють нам провести економічний аналіз", - зазначив у бесіді голова європейського відділу фонду Альфред Каммер.
І МВФ, і Росія відмовилися уточнити, хто був ініціатором перезапуску.