Країни Східної Європи суттєво підвищили свої оборонні витрати: хто лідирує?
редакторка стрічки новин LIGA.net
Східноєвропейські країни, реагуючи на агресію з боку Росії, значно підвищили свої оборонні витрати, які у 2023 році досягли рекордних $70 мільярдів, згідно з повідомленням Bloomberg.
Загалом 14 держав-членів НАТО довели витрати на оборону до рівня, небаченого з часів падіння комунізму.
Велику частину техніки вони придбають для заміни радянських моделей, які були передані Україні. Додатково, необхідно освоїти більш сучасні типи озброєнь стандартів НАТО, а також новітні технології, включаючи безпілотні апарати.
"Після двох десятиліть практично бездіяльності в цій сфері, ми фактично здійснюємо стрибок від технологій першого і другого покоління безпосередньо до четвертого чи навіть п'ятого покоління. Це схоже на перехід від комп'ютера з процесором 386 до найсучасніших багатоядерних рішень з мережевими можливостями," - зазначив керівник збройних сил Словаччини Даніель Змеко.
У 2021 році, напередодні повномасштабного вторгнення Росії в Україну, тільки Велика Британія з числа найбільших економік Європи змогла виконати цільовий показник НАТО у 2% від валового внутрішнього продукту.
"Проблема в тому, що за останні 30 років ми не були на рівні 2%, ми були на рівні 1%, а деякі країни навіть нижчі від порога в 1%", - зазначив міністр оборони Естонії Ганно Певкур.
Станом на середину 2024 року, за даними НАТО, країнами-лідерами альянсу за витратами на оборону є: