Очільник британських популістів виступив проти надання Україні можливості завдавати удари вглиб території Росії.
Лідер популістської партії Reform UK Найджел Фарадж поставив під сумнів, чи повинна Британія дозволити Україні запускати ракети дальнього радіусу дії вглиб Росії, побоюючись подальшої ескалації війни.
Згідно з інформацією, опублікованою "Європейською правдою", це стало відомо через Politico.
Лідер популістичних рухів, який отримав критику від політичних супротивників у Великій Британії через свої ставлення до російської агресії, заявив, що санкціонування такого рішення може розширити підтримку Заходу далі, ніж просто на оборону України.
"Чи варто надавати підтримку Україні? Безумовно. Але чи прагнемо ми, щоб наші ракети з великою дальністю досягали російської території? Я занепокоєний, адже це може призвести до небезпечної ескалації", - зазначив він.
Британія та США досі не прийняли остаточного рішення щодо можливості застосування ракет Storm Shadow, наданих Великою Британією, для ударів по цілям на російській території. Оскільки ці ракети частково базуються на американських технологіях, отримання дозволу з боку США має вирішальне значення.
Фарадж уже висловлював думку, що "безперервне розширення НАТО та ЄС у східному напрямку" стало каталізатором для російського президента Владіміра Путіна, що призвело до вторгнення в Україну в 2022 році. Ця заява викликала різку реакцію з боку колишнього прем'єр-міністра Великобританії Бориса Джонсона, який назвав її "нудотним історичним абсурдом та ще однією частиною кремлівської пропаганди".
У четвер Фарадж висловив думку, що Путін керує "дуже, дуже неприємним і небезпечним режимом" та наголосив, що Захід не повинен піддаватися "загрозам, які висуває нам Путін".
Проте він зазначив: "Я відчуваю глибоке занепокоєння через зростаючий яструбинний настрій, який спостерігається з обох боків океану. Вважаю, що всім нам слід бути особливо уважними та турботливими."
Фарадж висловив свою критику на адресу нещодавнього звернення Джонсона у виданні Spectator, де він закликав до прийняття України в НАТО. Політик охарактеризував Джонсона, який активно підтримує Україну серед впливових республіканців у США, як частину "яструбиного маргінесу". Минулого вихідних Джонсон, разом із п'ятьма колишніми міністрами оборони, закликав Великобританію надати Україні можливість використовувати ракети великої дальності, навіть без попереднього затвердження з боку США.
"Ми мали яструбів над Іраком. Ми мали яструбів над Афганістаном. Які наслідки це нам принесло?" - висловив свою думку Фарадж.
Раніше в медіа з'являлася інформація про те, що Сполучені Штати та Великобританія, спільно з іншими партнерами, досягли угоди, яка дозволяє Україні завдавати удари по військовим об'єктам на російській території за допомогою ракет Storm Shadow. Це питання вже давно було на порядку денному для Києва.
Проте згодом в адміністрації президента США повідомили, що країна не планує оголошувати про зміни у політиці надання Україні дозволу на застосування ракет дальньої дії після зустрічі Байдена з Стармером.
Британський прем'єр-міністр Кір Стармер вказав на можливість подальшого прогресу в даному питанні під час засідання Генеральної Асамблеї ООН, яке відбудеться наприкінці цього місяця.