Литва вклала значні кошти в розробку ракети-дрона під назвою Паляниця.
Гітанас Наусєда підтвердив, що Литва продовжить свою підтримку України, зокрема в аспекті поставок боєприпасів калібру 155 мм.
Литва вкладе фінансові ресурси у виробництво озброєння, включаючи українські дальнобійні безпілотники. Цю інформацію озвучив президент Володимир Зеленський після зустрічі з президентом Литви Гітанасом Наусєдою.
Наусєда оголосив, що Литва виділить 10 мільйонів євро на виробництво української далекобійної артилерії під назвою Паляниця.
"Ми зацікавлені в цьому і говорили з Президентом про співпрацю у виготовленні морських дронів", - зазначив він.
За словами Наусєди, напередодні в Києві відбувся литовсько-український оборонний форум, метою якого є посилення співпраці та зміцнення української оборонної промисловості.
Він також зазначив, що Литва закликає партнерів по НАТО надати Україні ракети дальнього радіусу дії, винищувачі та системи протиповітряної оборони, а також дати можливість без обмежень атакувати російські військові цілі.
Гітанас Наусєда запевнив, що Литва продовжить підтримку України, зокрема в контексті постачання боєприпасів калібру 155 мм.
Крім того, під час зустрічі Зеленський поінформував про ситуацію на фронті, зокрема про Покровський, Торецький та Вугледарський напрямки, а також про захисну операцію в Курській області.
Президент України подякував за всю допомогу з боку Литви, зокрема за надані військові пакети й гарантований на 10 років рівень підтримки військових спроможностей України.
Зеленський підкреслив, що перед стартом опалювального сезону Україні необхідна ще більш активна підтримка від партнерів у питаннях систем протиповітряної оборони та енергетичної допомоги.
Хочемо нагадати, що Литва розглядає варіант закупівлі для України зенітно-ракетних комплексів короткої дальності, які можуть бути інтегровані в системи протиповітряної оборони.
Згідно з повідомленнями, Литва надала Україні нові навантажувачі, системи для боротьби з дронами, спеціалізовані ліжка та іншу військову підтримку в рамках наступного оборонного пакету.