Медалі для випускників шкіл можуть бути скасовані вже цього року.
Протягом останніх двох років на виготовлення медалей витрачено більше мільйона гривень з бюджету.
11 вересня під час засідання Комітету освіти, науки та інновацій Верховної Ради було визначено, що централізоване виготовлення золотих і срібних медалей за рахунок державного бюджету України, а також нагородження школярів, більше не є доцільним.
Досліджуйте захоплюючі аспекти здорового способу життя на YouTube-каналі LIGA Life!
Про це повідомила народна депутатка та членкиня комітету Наталія Піпа. У коментарі для Бабеля вона зауважила, що скасувати видатки на виготовлення медалей можуть вже цього року.
На 2025 рік планується виділити з державного бюджету 4,6 мільйона гривень на закупівлю золотих медалей, а також більше мільйона гривень на срібні медалі.
Раніше на вебресурсі освітнього омбудсмена вже піднімалося питання про необхідність шкільних медалей.
Середня вартість виготовлення медалей у 2023 році становила 87 гривень, у 2022 -- 86, а у 2020 -- 77. За три роки ціна зросла на 10 гривень. Протягом останніх двох років на виготовлення медалей витрачено більше мільйона гривень з бюджету., йшлося на сайті.
За словами депутатки, за останні пʼять років в Україні виготовили понад 66 000 медалей. У 2024 році їх виготовили вдвічі більше, ніж у 2020-му, водночас, за словами Піпи, рівень знань у школярів і кількість учнів зменшились.
На думку нардепки, кількість медалей не відображає якості освіти, а практика застаріла та розповсюджена лише в пострадянських країнах.
Закон "Про повну загальну середню освіту" передбачає, що заклади освіти мають самостійно визначати, як заохочувати та відзначати учнів, просто без видатків із державного бюджету саме на медалі.