Міністерство оборони України офіційно затвердило металошукач "Хортич", який стане в пригоді в процесах розмінування. -- Delo.ua
У Міністерстві оборони зазначили, що універсальний металошукач був виготовлений на місцевому підприємстві, яке спеціалізується на розробці та виробництві подібних пристроїв для застосування в побуті та промисловості. Ці прилади використовуються для детекції підземних електричних і газових мереж, проведення геодезичних досліджень, а також для інших робіт у сфері сільського господарства, пов'язаних із виявленням металевих об'єктів.
З початку масштабного вторгнення Росії підприємство-виробник, спираючись на волонтерські принципи, передало всі доступні металошукачі для потреб армії. Інженери компанії регулярно отримували відгуки про практичне застосування своєї продукції від військових, що допомогло їм визначити основні вимоги для створення універсального армійського металошукача. Пристрій повинен був бути легким, надійним, економічним, а також простим у використанні та ремонті в польових умовах.
За інформацією Міністерства оборони, український металошукач має вагу трохи більше одного кілограма і здатний виявляти вибухові пристрої на глибині, що перевищує півметра, з похибкою у 5 см щодо центру об'єкта.
При температурному діапазоні від -20°C до +40°C і вологості до 95% він функціонує без перебоїв.
Прилад оснащений візуальними та звуковими сигналами для виявлення мін, а повністю заряджений потужний літій-іонний акумулятор забезпечує безперебійну роботу металошукача протягом 6 годин.
Зазначимо, що український апарат для розмінування "Змій", розроблений компанією Rover Tech, успішно завершив випробування на полігоні та отримав сертифікат відповідності.
У липні на військовому полігоні відбулися тестування косарок, призначених для розмінування територій. Чотири команди українських інженерів продемонстрували свої проєкти, що покликані полегшити роботу саперів на ділянках із щільною рослинністю та чагарниками.
Крім того, стало відомо, що компанія А3Tech-Україна успішно отримала сертифікат відповідності на виробництво важкої розмінувальної машини MV-10. Ця технологічна розробка є плодом співпраці з хорватським виробником DOK-ING. Підприємство вже отримало замовлення на виготовлення восьми одиниць цієї техніки.
Дві перші машини, призначені для підготовки ґрунту до розмінування, були створені та виготовлені харківськими виробниками і вже використовуються саперами в польових умовах.
Нещодавно було презентовано новий дрон, здатний виявляти міни. Він використовує поєднання теплових, гіперспектральних і магнітометричних сенсорів, що дозволяє йому виявляти вибухонебезпечні предмети з невеликої висоти та передавати отримані дані саперам.
У лютому в Україні була представлена третя модель вітчизняної машини для розмінування, створена українською компанією efarm pro спільно із сумськими виробниками сільськогосподарської техніки.