Світова прем'єра документальної стрічки "Квіти України" пройде на фестивалі DOK Leipzig.


Світова прем'єра першого документального фільму Аделіни Борець під назвою "Квіти України" відбудеться 28 жовтня в рамках фестивалю DOK Leipzig. Інформацію про це поширила команда з комунікацій проекту.

DOK Leipzig — один із давніх фестивалів на континенті. Цього року він відзначить свою 67-му версію.

"Квіти України" стали фільмом, який відкрив міжнародний конкурс, і єдиною українською стрічкою, що представлена в документальному змаганні фестивалю. У боротьбі за нагороду беруть участь близько 20 фільмів з різних куточків світу.

Національна прем'єра стрічки "Квіти України" відбудеться на КМКФ "Молодість" у межах документального конкурсу.

Хоч назва "Квіти України" знайома киянам завдяки історії про однойменну будівлю, яку відстоюють від забудовників жителі міста, в фільмі мова піде про 67-річну Наталю. Однак вона протистоїть тому ж самому супротивнику -- недобросовісним забудовникам.

Героїня стрічки — це потужна і самодостатня жінка з яскравим почуттям гумору. Вона сповнена рішучості боротися за свою землю, незважаючи на численні труднощі. Її особиста боротьба незабаром перетворюється на національну, коли Росія розпочинає масштабне вторгнення в Україну. Фільм "Квіти України" малює портрет жінки, яка не готова поступитися, і передає глядачам сильне послання про опір і віру в краще майбутнє, — поділилися думками творці стрічки.

У стрічці використано безліч відомих творів українського гурту "ДахаБраха", які вдало доповнили атмосферу проєкту.

"Моя співпраця з гуртом почалась ще у 2017-му році. Музика "ДахаБраха" стала саундтреком до мого першого короткометражного документального фільму "Зірка полинь". Цей фільм теж про дім і коріння. Для мене було зрозуміло, що і при роботі над моїм повнометражним дебютом я буду працювати саме з цим гуртом, адже їх музика оголює мої почуття", -- розповіла режисерка Аделіна Борець.

Продюсерами фільму є Гліб Лук'янець (Gogol Film) та Наталія Гжегожек (KOSKINO). Фільм є польсько-українською копродукцією.

"Квіти України" реалізовані завдяки підтримці EURIMAGES, Польського інституту кіномистецтва, фонду IDFA Bertha, Українського культурного фонду та багатьох інших спонсорів.

Ця стрічка є частиною мультимедійного проєкту, в рамках якого також були створені художня книга-альбом та вебсайт з онлайн-музеєм, присвяченим історії повсякденного життя в період незалежності. Проєкт об'єднує в єдиний наратив явища побутової культури з часу проголошення незалежності України. Дослідження охоплює період з 1991 по 2021 рік, що представляє молодість трьох поколінь: X, Y та Z. Це три десятиліття формування незалежності та розвитку українського суспільства.

Related posts