Міжнародні спостерігачі повідомили про випадки тиску та залякування під час виборів у Грузії.
Парламентські вибори в Грузії відзначилися значною поляризацією, а також надзвичайно спірною передвиборчою кампанією та численними свідченнями тиску на виборців.
Цю інформацію повідомляють міжнародні спостерігачі, згідно з даними Укрінформу.
Міжнародна місія, що здійснювала спостереження за парламентськими виборами в Грузії, складалася з 529 учасників з 42 країн. Серед них було 380 експертів БДІПЛ, 60 парламентаріїв та співробітників Парламентської асамблеї ОБСЄ, 39 представників ПАРЄ, 38 представників Парламентської асамблеї НАТО та 12 делегатів Європарламенту.
Місія зафіксувала посилення політичних розбіжностей, істотний дисбаланс у фінансуванні, а також численні переваги, які здобула правляча партія.
"Дисбаланс у фінансових ресурсах, атмосфера розколу під час виборчої кампанії та нещодавні поправки до законодавства спричинили серйозні занепокоєння протягом цього виборчого процесу", - зазначив спеціальний координатор та керівник місії спостерігачів ОБСЄ Паскаль Аллізард.
Голова делегації ПАРЄ Юліан Булай акцентував увагу на цих виборах на "значній поляризації політичної та медійної сфери, використанні ворожої риторики стосовно опозиції та громадських організацій, а також наявності істотного антагонізму щодо президентської посади".
У контексті випадків підкупу виборців, атмосфери тиску та залякування, особливо в сільських районах, виникають серйозні питання щодо неупередженості державних установ. Ми висловлюємо занепокоєння щодо виборчих умов, зокрема через нерівні правила, які підривають довіру до результатів голосування та пояснюють реакцію на них. Вирішення цих проблем повинні взяти на себе органи влади, - зазначив Булай.
Спостерігачі також звертають увагу на випадки залякування, примусових дій та тиску на виборців, зокрема серед співробітників державних установ.
Згідно з останніми новинами, Центральна виборча комісія Грузії оголосила попередні підсумки голосування на парламентських виборах. Відповідно до цих даних, правляча партія "Грузинська мрія - Демократична Грузія" отримала 54,273% голосів.
Політична сила колишнього президента Грузії Міхаіла Саакашвілі, відома як "Єдність - Національний рух", оголосила про неприйнятність результатів парламентських виборів, що проходили 26 жовтня в країні.
Опозиційні партії "Гахарія - за Грузію" та "Лело" також відмовилися визнавати підсумки парламентських виборів у Грузії. Представники опозиції закликали до проведення "мудрих протестних акцій".
Лідер "Коаліції за зміни" Ніка Гварамія заявив, що їх організація також не визнає результати виборів. Він підкреслив, що правляча партія "Грузинська мрія" проводить конституційний переворот.