Міжнародний валютний фонд озвучив вимоги до Національного банку України для отримання фінансової підтримки. Нацбанк вже дав відповідь на це (ОНОВЛЕНО).
Міжнародний валютний фонд висунув Україні певні вимоги, виконання яких дозволить продовжити надання фінансової підтримки.
Цю інформацію повідомляє Bloomberg, посилаючись на джерела, знайомі з обставинами.
Міжнародний валютний фонд закликає Національний банк України переглянути обмінний курс гривні, зокрема, в сторону його зниження. Також прогнозується збільшення податкових ставок для заповнення бюджетних нестач.
Журналісти повідомляють, що представники фонду планують візит до Києва з метою "вплинути" на уряд для ухвалення необхідних рішень. У разі, якщо Міжнародний валютний фонд оцінить зміни в українській економічній ситуації позитивно, країна має можливість отримати фінансування в розмірі 1,1 мільярда доларів.
НБУ прагне уникнути істотного ослаблення гривні, оскільки після скасування фіксованого курсу національна валюта вже знецінилася більш ніж на 10%.
"Зменшення валютного курсу і підвищення податкових ставок негативно вплинуть на політичну ситуацію в Україні, адже громадяни все ще стикаються з наслідками російської агресії", - зазначили аналітики Bloomberg.
ОНОВЛЕНО о 18:00:
Голова Національного банку Андрій Пишний повідомив, що перед п'ятим переглядом програми розширеного фінансування Міжнародний валютний фонд планує здійснити нову місію в Україні. Протягом тижня експерти Фонду оцінюватимуть досягнення України у виконанні умов програми.
Своєю чергою глава НБУ стверджує, що банк виконав усі вимоги, поставлені МВФ. Нині ж Нацбанк планує зосередитись на тому, аби акумулювати внутрішні ресурси на покриття потреб держбюджету. Зокрема шляхом робіт на внутрішньому борговому ринку.
Також Пишний пообіцяв подискутувати із представниками Фонду щодо оновлення макроекономічного прогнозу та монетарної політики. Він зазначив, що Україна та партнери, ймовірно, мають спільне бачення подальшого руху у напрямку реформ та підтримки фінансової стабільності.
Контекст. Раніше видання Mind інформувало, що в серпні НБУ здійснив продаж валюти на 19,3% нижче, ніж у липні. Найменше обсяги продажу валюти спостерігалися ще в квітні.