На Південноукраїнській атомній електростанції триває підготовка території для зведення двох енергоблоків компанії Westinghouse.


На Південноукраїнській АЕС тривають підготовчі роботи з будівництва двох енергоблоків за технологією АР1000 компанії Westinghouse. Про це розповів заступник генерального директора філії "ВП ПАЕС" з капітального будівництва Андрій Пістун.

Уже розроблено геодезичний звіт з вибору ділянки для спорудження цих потужностей, проведено відповідні геологічні дослідження, сказав Пістун на нараді для стратегічного обговорення питань, що стосуються проєктування, підготовки та спорудження об'єктів АТ "НАЕК "Енергоатом".

"Ці підготовчі роботи є важливим етапом для створення техніко-економічного обґрунтування. Це обґрунтування стане фундаментом для розробки робочої документації, в якій будуть детально враховані всі етапи, що складатимуться в масштабний проєкт на Південноукраїнській АЕС," - зазначили у повідомленні пресслужби атомної станції.

Згідно з висловлюваннями Пістуна, проєкти ПАЕС є "надзвичайно амбітними".

"У наступному році ми маємо намір реалізувати кілька великих проєктів, серед яких — МРТ2, насосна станція для підживлення Ташлика №2. Крім того, в наші плани на наступний рік входить введення в експлуатацію декількох етапів реконструкції бризкальних басейнів разом із насосною станцією," — повідомив заступник генерального директора станції.

Зараз на Південноукраїнській АЕС експлуатуються три енергоблоки загальною потужністю 3000 МВт.

Енергетична стратегія України на період до 2050 року передбачає збільшення атомної генерації до 24 ГВт. Енергоатом і Westinghouse домовились про будівництво в Україні девʼяти нових енергоблоків за технологією АР1000.

Два з цих об'єктів з'являться на території Хмельницької АЕС, один буде зведений на Рівненській АЕС, а два - на Південноукраїнській АЕС. Крім того, чотири нові станції планують реалізувати на "перспективному новому майданчику" - Чигиринській АЕС.

Енергоатом має намір провести чергову робочу зустріч спеціалістів з будівництва на території філії "ВП "Хмельницька АЕС", аби ознайомитися з ходом будівництва нових енергоблоків.

Related posts