На виборах у Грузії перемогу здобула проросійська партія "Грузинська мрія", яка отримала більшість голосів. Які фактори сприяли її успіху?
Володимир Кравченко вказує на декілька факторів.
На минулому тижні в Грузії пройшли парламентські вибори, під час яких партія "Грузинська мрія", що перебуває при владі вже 12 років, здобула більшість голосів. Хоча політична сила заявляла про своє прагнення до європейської інтеграції, її дії насправді наближали країну до Росії: ухвалювалися антидемократичні закони, відбувалося переслідування опозиційних сил, а також виникали конфлікти з США, ЄС та Україною. Чому ж тоді ця партія отримала таку підтримку, роз'яснив Володимир Кравченко у своїй статті "Чи проллє кров 'Грузинська мрія'".
Одна з ключових причин успіху правлячої партії полягає в тому, що "Грузинська мрія", використавши страх грузинського населення перед війною, представила себе як "партію миру". Вона стверджувала, що альтернативою їй є збройне протистояння з Росією. Для підвищення переконливості своєї позиції "Грузинська мрія" розмістила на передвиборчих білбордах слоган "Вибери світ" і супроводила його зображеннями зруйнованих міст України поряд із мирними краєвидами грузинських міст, - зазначає Кравченко.
Водночас "Грузинська мрія" переконувала суспільство Грузії, що нібито може мирно повернути під контроль Абхазію та Південну Осетію, окуповані Росією. При цьому "Грузинська мрія" критикувала Євросоюз та США, заявляючи, що "зовнішні сили хочуть у Грузії нових воєн, хаосу та бідності". Своєю чергою, тіньовий правитель Грузії Бідзіна Іванішвілі також обіцяв, що "Грузинська мрія" "логічно продовжить європейський шлях" і країна "стане членом ЄС, зберігши гідність і цінності".
Кравченко зазначає, що успіхи правлячої партії були зумовлені не лише економічним підйомом у країні, частково обумовленим зростанням обсягів торгівлі з Росією, але й роз'єднаністю опозиційних сил.
Також причиною такого результату виборів автор називає фальшування. Зокрема правляча партія, побоюючись помсти своїх політичних опонентів, усіма способами прагнула утримати владу.