Національна комісія з цінних паперів готується до впровадження нового фінансового інструменту – аграрних облігацій.
Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) створила нормативну основу для реалізації аграрних нот.
Згідно з інформацією, наданою Укрінформом, дані були озвучені Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку.
"Новий фінансовий інструмент для фінансування сільськогосподарського виробництва почне працювати в Україні зовсім скоро, і ми уже готові. Сподіваємось на гарну динаміку роботи аграрних нот у найближчій перспективі", - зауважив голова НКЦПФР Руслан Магомедов.
Важливо підкреслити, що аграрна нота є неемісійним цінним папером, який представлений в електронному вигляді та функціонує як запис у системі депозитарного обліку цінних паперів.
Згідно з українським законодавством "Про аграрні ноти" планується заснування спеціального Реєстру аграрних нот. Відзначимо, що Комісія вже підготувала та офіційно затвердила відповідний нормативний документ, який регулює функціонування цього реєстру.
Цей реєстр міститиме інформацію про видачу, зміст та зміну реквізитів аграрних нот, а також про їх припинення та обтяження. Крім того, відображатиметься інформація про початок примусового виконання зобов'язань за аграрними нотами на підставі спеціальної виписки з реєстру.
Регулятор запровадив нові зміни до Положення, що стосується депозитарної діяльності, зокрема, уточнив особливості обліку аграрних нот у Центральному депозитарії та правила депонування неемісійних цінних паперів. Крім того, були затверджені додаткові акти, які регулюють обіг аграрних нот.
Як наголосили у Нацкомісії, традиційні паперові аграрні розписки продовжуватимуть використовуватися згідно з Законом України "Про аграрні розписки".
Як було зазначено раніше, Володимир Зеленський, Президент України, ухвалив законодавчий акт "Про аграрні ноти", який почне діяти з 1 січня 2025 року.