Українці звернулися до Зеленського з проханням скасувати виплату "воєнної тисячі", щоб спрямувати кошти на виробництво зброї | УНН
На адресу Президента було надіслано три петиції, в яких громадяни просять скасувати програму єПідтримка, що передбачає виплату 1000 гривень кожному українцю. Ініціатори пропонують перенаправити ці кошти на потреби армії та реабілітацію ветеранів.
До Президента України Володимира Зеленського надійшли петиції з проханням відмовитися від впровадження нової програми єПідтримка, яка передбачає виплату 1000 грн на кожну особу, повідомляє УНН.
У петиції №22/236288-еп, що стосується заклику скасувати нову програму, на момент 17:20 зібрано 133 голоси з необхідних 25000.
Автор петиції стверджує, що надання цієї суми в розмірі 1000 грн відбуватиметься з порушенням статті 24 Конституції України, оскільки виплата буде здійснюватися з урахуванням матеріального становища, а саме лише для тих, хто володіє дорогим мобільним телефоном.
"Звертаюсь до вас, пане Зеленський, з проханням пам'ятати, що Президент України має виконувати роль гаранта Конституції, а не порушувати її. Досить запроваджувати дискримінаційні практики, як це було з виплатами під час пандемії: заможні люди з дорогими телефонами отримали допомогу, тоді як бідні, позбавлені таких засобів, залишилися без підтримки," – підкреслив автор петиції.
Автор петиції №22/236158-еп закликає відмовитися від нової програми єПідтримка про надання 1000 грн на людину на користь фінансування програм з реабілітації ветеранів війни.
"Шановний пане Президенте України, Володимире Олександровичу Зеленський! Звертаюся до Вас з проханням розглянути петицію щодо перенаправлення фінансування програми єПідтримка на суму 1000 гривень на людину до програм реабілітації ветеранів війни. У складні для нашої країни часи рішення про виплату коштів у рамках програми єПідтримка може бути не настільки доцільним через її сумнівну ефективність. Пропоную спрямувати ці кошти на фінансування реабілітаційних заходів для ветеранів війни, що допоможе більшій кількості людей повернутися до повноцінного життя", - закликає автор.
На 17:25 було зафіксовано 408 голосів з необхідних 25000.
Також є третя петиція до Президента від пенсіонерки. На думку Лідії Іванівни недоцільно використовувати бюджетні гроші на виплату 1000 гривень для допомоги громадянам України.
Лідія Іванівна повідомила, що її пенсія, враховуючи вікові надбавки (вона народилася в 1945 році), становить 3395 гривень.
"Ваша ініціатива щодо виплати допомоги у 1000 гривень кожному громадянину України викликала обговорення. Навіть з огляду на мою малу пенсію, я вважаю, що ці кошти варто інвестувати в зміцнення обороноздатності нашої країни. За ці гроші можна виготовити від 500 до 1000 дронів-ракет 'паляниця'. Це, на мою думку, є нагальною потребою для українців сьогодні", - підкреслила авторка петиції.
Лідія Іванівна вважає, що одноразова виплата в 1000 гривень не зможе суттєво допомогти окремій особі, проте стане вагомим внеском у загальну підтримку захисту України.
"Я звертаюся з проханням анулювати рішення щодо виплати цих коштів до завершення повномасштабної війни та направити їх на виготовлення зброї, яка є критично важливою для перемоги України", - підкреслює Лідія Іванівна.
Станом на 17:39, петиція №22/236312-еп отримала 159 голосів із необхідних 25000.
Економіст висловив думку, що програма підтримки для кожної сім'ї не має значення для заможних, тоді як для малозабезпечених сума в 1 тисячу гривень може виявитися недостатньою. 28 жовтня 2024, 15:59 * 136823 перегляди
Контекст может быть описан как обстановка или ситуация, в которой происходит какое-либо событие или действие.
25 жовтня Президент Володимир Зеленський доручив Кабінету міністрів України запровадити з 1 грудня нову програму підтримки для українців, за якою вони зможуть отримати по тисячі гривень на одного члена родини.
Олексій Соболев, перший заступник міністра економіки України, оголосив, що кожен українець, незалежно від вікової категорії чи соціального становища, отримає по 1000 гривень. Ці фінансові кошти будуть доступні для витрат у зимові місяці - грудень, січень та лютий.
Фінансові засоби будуть зараховані на віртуальну картку "Національного кешбеку", яку можна створити через застосунок "Дія". Соболев зазначив, що ці кошти матимуть "маркування", що означає, що існує обмежений список категорій, на які їх дозволено витрачати.
Прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що уряд працює над створенням "комплексного пакету зимової підтримки" для українських сімей. Окрім одноразової виплати в 1000 грн у рамках програми зимової єПідтримки, планується розширення програми "Доступні ліки" та продовження дії зимових субсидій.