Німеччина і Франція виступають проти ініціативи ЄС, що має на меті обійти вето Угорщини, яке перешкоджає наданню допомоги Україні, повідомляє Bloomberg.
Мова йде, зокрема, про понад 6 мільярдів євро для Києва, які знаходяться під блокуванням вже протягом кількох місяців.
Франція та Німеччина опираються пропозиції дипломатичного відомства Європейського Союзу, спрямованої на те, щоб обійти вето Угорщини, яке блокує понад 6 мільярдів євро (6,6 мільярда доларів) допомоги для України, повідомляє Bloomberg.
Європейська служба зовнішніх справ запропонувала дозволити державам ЄС робити добровільні внески до Європейського фонду миру. Це дозволило б у майбутньому виділяти кошти на основі згоди вкладників, а не одностайної підтримки.
Але деякі країни ЄС, зокрема Франція і Німеччина, висловили занепокоєння щодо створення прецеденту, який може поставити під загрозу майбутнє фонду як зовнішньополітичного інструменту.
Понад рік Угорщина блокує виплати Україні, що змушує ЄС шукати альтернативні рішення. Наразі незрозуміло, скільки підтримки матиме план щодо добровільних внесків, такий крок може вимагати одностайного схвалення 27 країн ЄС.
У ряді держав добровільні внески можуть вимагати затвердження національних парламентів, що створює додаткові труднощі.
На даний момент Європейський фонд миру функціонує на основі обов'язкових внесків, які визначаються відповідно до "економічного впливу" кожної держави-учасниці, і вимагає консенсусу для ухвалення рішень стосовно фінансових виплат.
Під час візиту угорського прем'єр-міністра Віктора Орбана до Парижа у вівторок, 22 жовтня, президент Франції Еммануель Макрон обговорив з його командою питання підтримки України. Крім того, лідери обох країн розглянули можливості для зміцнення співпраці в сферах енергетики та оборони.
Прем'єр Угорщини Віктор Орбан виступає проти надання допомоги Україні та є рішучим опонентом санкцій, запроваджених Європейським Союзом проти Росії. Він підтримує тісні зв'язки з Кремлем і зазнав потужної критики з боку європейських лідерів після свого візиту до московського диктатора Володимира Путіна в липні, що відбувся одразу після того, як Будапешт почав виконувати обов'язки головуючої країни в ЄС.
Безперервний опір Угорщини щодо фінансування допомоги Україні вже тривалий час спричиняє обговорення серед європейських дипломатів про шляхи захисту підтримки Києва від можливого вето з боку Будапешта.