Нова Богородиця: Підприємиця з боргами чи шахрайка? У соціальних мережах розгорівся скандал, пов'язаний із киянкою Ганною Фесун.
В Україні, де останнім часом активізувалися аферисти, з понеділка, 8 жовтня, у соціальній мережі Facebook розгорівся скандал навколо якоїсь Анни Фесун, яка називає себе Богородицею, молиться за всіх українців та збирає навколо себе послідовників. Водночас, низка користувачів соцмережі стверджують, що 39-річна жінка насправді сформувала навколо себе якусь секту і виманює у людей гроші.
"ФАКТИ" вирішили розібратися, що відомо про цю ситуацію, яка інформація доступна про Анну Фесун і чи вона може бути аферисткою.
Група шанувальників Діви Марії — за аналогічною вартістю.
Як стверджує у своєму Facebook журналістка Олександра Горчинська, у період своєї вагітності, будучи тоді власником столичної кав'ярні Call Me Cacao, Ганна Фесун усвідомила себе втіленням Богородиці на землі.
Після цих подій жінка набула статусу духовного вчителя, організовуючи жіночі кола, пропонуючи різноманітні духовні практики та зцілення. Вона також надає підтримку вагітним жінкам і тим, хто прагне стати батьками. Вперше про її діяльність стало відомо навесні 2021 року, коли Фесун з'явилася в блозі на одному з інтернет-ресурсів.
Виявилося, що жінка, яка називає себе Богородицею, публікує досить відверті фотографії зі своєю дочкою. Під час своїх ритуальних зустрічей вона практикує методи депривації сну, закликаючи людей не спати до двох діб. Такий підхід часто застосовується в різних сектах, оскільки в стані виснаження від нестачі сну особа стає значно більш піддатливою до зовнішнього впливу.
Було також висловлено припущення, що у своїй діяльності Ганна Фесун, нібито, розриває сімейні зв’язки жінок, які до неї звертаються, ізолюючи їх від інших людей. Це, в свою чергу, полегшує процес переконання їх у необхідності відмовитися від своїх фінансів.
Олександра Горчинська зазначає, що їй відома історія про жінку, чий партнер знаходиться в комі в Німеччині після отриманих травм і проходить лікування. Ця жінка, за чутками, збирає кошти серед своїх знайомих, й, ймовірно, передає їх Ганні Фесун.
"Не писатиму ім'я жінки в пості, але вона вже з'явилася в коментарях під іншими постами про Анну Фесун. Найгірше тут те, що вона сама не тільки не вважає себе жертвою, але щиро впевнена, що Ганна Фесун "врятувала коханого" та "ціною власного здоров'я зберігає йому життя 10 місяців", -- пише Ганна Горчинська.
Водночас, як зазначає журналістка, від учасників її практик не надходило жодних скарг на саму Анну Фесун, і жодних звернень до правоохоронних органів також не було.
Водночас, як стверджує блогер Надія Полоцька, від якої і стало відомо про Анну Фесун, дівчина, яка турбується про свого пораненого друга, просила в борг щонайменше у 25 осіб, щоб платити жінці, яка в Україні "шле йому енергію". Сама Полоцька знає про десятки таких випадків. Тобто якщо це правда, то кількість людей, які тією чи іншою мірою постраждали від нової "Богородиці", обчислюється десятками -- тих, хто дав у борг знайомим, і тих, хто ці гроші Анні Фесун віддав.
Варто зазначити, що Ганна Фесун на своїй сторінці в соціальних мережах заперечує всі висунуті проти неї звинувачення, стверджуючи, що вона є "обраною".
Неуспішний бізнесмен із тисячами гривень боргових зобов'язань.
Що можна сказати про Анну Фесун згідно з офіційними джерелами? У 2014 році, коли їй було 31, вона зареєструвалася як приватний підприємець і заснувала у Києві бізнес під назвою Call Me Cacao. Проте до 2021 року її справи почали йти не найкращим чином, і в жовтні Фесун прийняла рішення ліквідувати свою ФОП, залишившись при цьому з боргами перед "Приватбанком" та ТОВ "Медікас".
Так, згідно з даними аналітичного сервісу YouControl, Ганна Фесун винна "Приватбанку" за кредитами, відсотками за ними та судовими витратами понад 126 500 гривень та близько 150 тисяч гривень перед ТОВ "Медікас". Судячи з наявних 3 відкритих виконавчих листів, цю заборгованість "Богородиця" платити і не думає, хоча судові рішення у двох справах ухвалено ще 2021-го. Також на якесь майно жінки накладено три обмеження, але що саме їй належить -- незрозуміло.
Раніше повідомлялося, що Україна стикається з масовим шахрайством, і нещодавно щодо цього висловив свої занепокоєння голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук. Він зазначив, що аферисти використовують його ім'я для розсилки підроблених повідомлень.