Згідно з опитуванням WSJ, виборці в важливих штатах вважають, що погляди Трампа на війну в Україні є більш привабливими, ніж позиція Гарріс.
У результатах опитувань щодо майбутнього президента поки що жоден із кандидатів не демонструє помітної переваги над своїми суперниками.
Згідно з опитуванням, яке було ініційоване газетою The Wall Street Journal у семи ключових штатах США, що відіграють важливу роль у результатах президентських виборів 5 листопада, Дональд Трамп демонструє значну перевагу над Камалою Гарріс серед опитаних, які висловлювали свою думку щодо того, хто краще справиться із конфліктами в Україні та на Близькому Сході.
На питання, хто з претендентів може ефективніше впоратися з питанням війни в Україні, 50% опитаних висловили підтримку Трампу, тоді як 39% обрали Гарріс.
48% респондентів висловили підтримку позиції республіканського кандидата стосовно конфліктів на Близькому Сході, тоді як 33% віддали свої голоси за Гарріс.
Експерти WSJ відзначають, що зовнішня політика рідко потрапляє в центр уваги американських виборців, і на фокус-групах учасники зазвичай не обговорюють питання зовнішніх конфліктів.
Відповідаючи на ключове запитання про те, хто повинен стати президентом США, у всіх семи штатах жоден з кандидатів не має чіткої переваги: у всіх випадках різниця між Трампом і Гарріс залишається в рамках статистичної похибки.
Але позиція Трампа імпонує більшій кількості незалежних виборців, тобто тих, що не перебувають ні в Республіканській, ні в Демократичній партії. Серед них майже половина підтримує підхід Трампа з питання про російсько-українську війну і близько третини схвалює позицію Гарріс.
У своїй агітації Трамп часто говорить про те, що коли він був президентом, воєн у світі не було. Це сильне перебільшення, але ті війни, які тоді відбувалися, справді привертали менше уваги ЗМІ.
Трамп стверджує, що якщо він переможе на виборах, то війна в Україні припиниться ще до того, як вступить на посаду. Він не уточнював, як він цього досягне.
Він неодноразово з захопленням говорив про Владіміра Путіна, водночас критикуючи Володимира Зеленського.
На дебатах із Гарріс 10 вересня Трамп двічі ухилився від відповіді на запитання, чи вважає він, що перемога України відповідає інтересам США. Його кандидат у віце-президенти Джей Ді Венс пропонував залишити за росією всі українські території, які вона захопила, та гарантувати, що Україна не вступить у НАТО.
Опитування було здійснене в період з 28 вересня по 8 жовтня у таких штатах, як Вісконсін, Мічиган, Пенсільванія, Джорджія, Північна Кароліна, Аризона та Невада. На питання, що стосувалися зовнішньої політики, відреагували 2100 учасників, з похибкою в 2,1%.
Контекст. Як повідомляє The New York Times 8 жовтня, після завершення президентського терміну Трампа у 2020 році, він і путін мали приблизно сім розмов. Цю інформацію наводить журналіст Боб Вудворд у своїй книзі "Війна".
Білий дім, зі свого боку, висловив "серйозну стурбованість" через імовірні телефонні розмови Трампа і путіна. Хоча прессекретарка Білого дому не підтвердила дзвінки, вона сказала, що такі розмови є загрозою безпеці України та США.