Південна Корея вивчає варіант надання військової техніки Україні.
НАТО висловлює глибоке занепокоєння у зв'язку з тим, що Північна Корея почала активну участь у поточному конфлікті.
Рішення Росії ввести війська з Північної Кореї для підтримки своїх сил викликало у союзників України усвідомлення обмеженості варіантів реагування, щоб уникнути подальшої ескалації конфлікту.
Цю інформацію повідомляє Вloomberg.
Згідно з отриманою інформацією, генеральний секретар НАТО Марк Рютте вперше підтвердив розміщення військ Північної Кореї після зустрічі з високопосадовцями з Південної Кореї в Брюсселі, охарактеризувавши це як "значну ескалацію" участі Пхеньяна у конфлікті в Україні. Президент США Джо Байден підкреслив, що "ми маємо різні варіанти, все залежить від їх подальших дій".
За інформацією одного з представників уряду, Північна Корея має намір відправити приблизно 12 тисяч своїх військовослужбовців до західної частини Росії, в регіон Курськ, де українські війська здобули перемоги. Цей розвиток подій може спровокувати нові військові розгортання. США та їхні партнери зараз стикаються з необхідністю обдумати свою відповідь на цю ескалацію, спричинену даним рішенням.
"НАТО настійно закликає Росію і Північну Корею негайно зупинити свої дії," -- повідомив Рютте журналістам, уточнюючи, що має на увазі КНДР. Він також підкреслив, що рішення про розміщення військових у Курську становить загрозу для безпеки в Європі та в Індійсько-Тихоокеанському регіоні.
Південна Корея вивчає варіант прямого постачання зброї в Україну, скасовуючи раніше встановлену заборону на надання летальної допомоги країнам, що знаходяться у війні, повідомив один з високопосадовців. Раніше Сеул вже компенсував США за надану військову техніку.
Якщо частина великих запасів артилерійських снарядів з Південної Кореї почне надходити в Київ, разом із постачаннями з Пхеньяна до Росії, це може призвести до залучення у війну двох найбільших артилерійських сил у світі.
Згадаємо, що Андрій Коваленко, очільник Центру протидії дезінформації, зазначав, що північнокорейські військові, які будуть залучені до активних бойових дій, здобудуть бойовий досвід протягом шести місяців. Він підкреслив, що це може становити небезпеку не лише для України, а й для держав НАТО.