Польща оновила вимоги щодо в'їзду для українських дітей: хто не зможе потрапити до країни.


Дітям до 13 років обмежено в'їзд до Польщі без цього документу

Діти з України віком до 13 років, які отримали статус тимчасового захисту в Польщі, можуть стикатися з труднощами при повторному в'їзді до країни або під час подорожей у межах Шенгенської зони. Це пов'язано з відсутністю електронного документа Diia.pl, необхідного для перетворення кордону. Нові правила були роз'яснені Прикордонною службою Польщі на запит фонду "Right To Protection Poland" і доведені до відома української громади.

За інформацією, наданою Прикордонною службою Польщі, номер PESEL UKR сам по собі не забезпечує право на повторний в'їзд до країни. Для українських дітей віком до 13 років, які планують перетинати кордон, обов'язковими є наявність дійсного закордонного паспорта та електронного документа в мобільному додатку Diia.pl. Відсутність цих документів може призвести до відмови у в'їзді до Польщі або інших держав Шенгенської зони.

Це питання торкається дітей, які були "прив’язані" до акаунту своїх батьків або опікунів у Diia.pl. У випадку, якщо правовий статус батьків змінюється, наприклад, вони отримують карту побиту (посвідку на тимчасове проживання), діти втрачають можливість користуватися додатком Diia.pl, оскільки його використання дозволено лише особам, які мають статус тимчасового захисту.

Електронний документ Diia.pl доступний виключно для українців, які мають статус PESEL UKR, тобто тих, хто отримав тимчасовий захист у Польщі. Якщо один з батьків або опікунів змінює свій правовий статус, отримуючи, наприклад, карту побиту або дозвіл на постійне проживання, це автоматично позбавляє їхніх дітей віком до 13 років можливості користуватися Diia.pl. Це пов’язано з тим, що в Польщі довірений профіль (profil zaufany) можуть отримати лише особи, які досягли 13-річного віку, тому діти молодшого віку не можуть створити свій профіль у додатку.

Якщо дитина втратила доступ до Diia.pl, батьки повинні бути готові до того, що їхня дитина може зіткнутися з труднощами при перетині кордону. Однак польське законодавство передбачає певні заходи для подолання цієї проблеми. За словами представників Прикордонної служби, зміни у спецзаконі, які набули чинності з 1 липня 2024 року, дозволяють подати відповідні документи для дітей. Це забезпечить їм можливість повторного в'їзду до Польщі та подорожей у межах Шенгенської зони.

Прикордонники також радять батькам заздалегідь перевіряти документи своїх дітей і, якщо це необхідно, звертатися за консультацією до юристів або місцевих адміністрацій, щоб запобігти можливим непорозумінням під час перетворення кордону.

Корисні рекомендації для батьків

Нагадаємо, що українців у Польщі змусить витратити гроші: які послуги обійдуться найдорожче.

Раніше ми розповідали, що українців залишать в злиднях: готують жорсткі перевірки усім

Крім того, українцям доведеться пошукати роботу: залишитися вдома не вдасться.

Related posts